Nákup dvoch portálov a predaj denníka Nový Čas oznámil Ringier Axel Springer

BRATISLAVA, 6. novembra 2017 (tlacovasprava.sk) – Ringier Axel Springer Media AG sa dohodol na akvizícii lídra medzi portálmi v oblasti automobilovej inzercie Autobazar.eu, a jedného z vedúcich realitných portálov TopReality.sk od ich zakladateľov Michala Obedu a Marka Grajcaríka.
Akvizícia bola zrealizovaná prostredníctvom holdingu United Classifieds s.r.o., ktorý združuje inzertné portály na Slovensku.

Nákup dvoch portálov

Autobazar.eu je najväčší poskytovateľ automobilovej inzercie s 93 000 návštevníkmi denne. TopReality.sk je jedným z najnavštevovanejších realitných portálov s 35 000 návštevníkmi denne a aktuálne s viac ako 250 000 zobrazenými inzerátmi.

Portfólio United Classifieds zahrňuje všeobecný inzertný portál Bazar.sk, realitné inzertné portály Nehnuteľnosti.sk, Reality.sk, Novostavby.sk, Byty.sk, Chaty.sk a Viareal.sk, ako aj automobilové inzertné portály Autobazar.sk, Autovia.sk, Noveauta.sk, Autozor.sk a ABmanager.sk. Dva nové produkty – Topreality.sk s.r.o. a Autobazar.eu s.r.o. – ešte viac vylepšia portfólio Ringier Axel Springer na Slovensku. Očakáva sa, že k uskutočneniu akvizície uvedených inzertných portálov dôjde vo štvrtom štvrťroku 2017.

Pre ďalší rozvoj svojej pozície, vedúceho digitálneho vydavateľstva na Slovensku, sa Ringier Axel Springer Media AG taktiež dohodol na získaní domény a obchodnej značky Aktualne.sk od News and Media Holding a.s. Doména bude presmerovaná na spravodajský portál Aktuality.sk, ktorý je už súčasťou online portfólia Ringier Axel Springer na Slovensku. Uskutočnenie akvizície sa očakáva v polovici roka 2018. Pre poskytnutie prvotriedneho a najlepšieho online spravodajského servisu, dôjde k zväčšeniu redakčného tímu Aktuality.sk.

Predaj Nového Času

Okrem akvizície nových online aktív, sa 6. novembra 2017 Ringier Axel Springer Media AG dohodol na odpredaji svojho najpredávanejšieho tlačeného denníka na Slovensku do rúk FPD Media s.r.o, a svojho portfólia tlačených magazínov do rúk News and Media Holding, a.s.. V kontexte odpredaja, nie je plánované žiadne znižovanie počtu zamestnancov, ani rušenie redakcií.

Nový Čas

Kúpno-predajná dohoda (SPA) pre portfólio tlačených novín, zahrňuje najčítanejší denník Nový Čas, týždenník Nový Čas Nedeľa, ako aj ich online rozšírenia.

Predaj aj zvyšku printov

SPA dohoda pre portfólio tlačených magazínov zahrňuje týždenníky Nový Čas pre ŽenyŽivot, ako aj mesačníky Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, EVA, Madam EVA, GEOAUTO BILD, spolu so všetkými ich online rozšíreniami. Predajná transakcia portfólia tlačených novín podlieha schváleniu zo strany kompetentných orgánov v oblasti kontroly fúzií. Uzavretie oboch transakcií sa očakáva v polovici roka 2018.

Predávame náš denník a tlačené magazíny s cieľom ešte viac zvýrazniť profil nášho portfólia, ako vedúceho digitálneho vydavateľstva na Slovensku. Autobazar.eu, TopReality.sk, ako aj doména Aktualne.sk dokonale zapadajú do nášho portfólia a dokazujú konzistentnosť napĺňania našej stratégie,“ hovorí Milan Dubec CEO Ringier Axel Springer Slovakia.

V budúcnosti bude silné portfólio Ringier Axel Springer, v oblasti digitálnych médií na Slovensku, založené na troch pilieroch:

1) Digitálne publikovanie, pozostávajúce zo spravodajskej platformy Aktuality.sk, portálov z oblasti športu a životného štýlu pre mužov Šport.sk a Živé.sk, portálov pre ženy Diva.sk, Najmama.sk a Dobruchut.sk, portálu Azet.sk, ako aj stránky zameranej na generáciu mileniálov Noizz.sk.

2) Digitálna inzercia, zahrňujúca všeobecný inzertný portál Bazar.sk, realitné inzertné portály Nehnuteľnosti.sk, TopReality.sk, Reality.sk, Novostavby.sk, Byty.sk, Chaty.sk a Viareal.sk, ako aj automobilové inzertné portály Autobazar.eu, Autobazar.sk, Autovia.sk, Noveauta.sk, Autozor.sk a ABmanager.sk. United Classifieds s.r.o zastrešuje celú obchodnú činnosť Ringier Axel Springer Media AG na Slovensku v oblasti inzertných portálov.

3) Digitálne obchodné činnosti, ako je online komunitný portál Pokec a online donášková služba jedla Bistro.sk.

„S touto rozsiahlou reorganizáciou nášho portfólia na Slovensku, jasne podčiarkujeme naše odhodlanie stať sa vedúcim digitálnym vydavateľstvom v strednej a východnej Európe. Naše nové portfólio na Slovensku je kompletne digitálne a dobre diverzifikuje príležitosti medzi oblasti digitálneho publikovania, digitálnej inzercie a digitálnych obchodných činností, ako Pokec a Bistro.sk. Som presvedčený, že ide o výborné nastavenie, ktoré umožní ďalší zdravý rast nášho podnikania na Slovensku,“ hovorí Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

Ringier Axel Springer

O Ringier Axel Springer Media AG
Spoločnosť Ringier Axel Springer Media AG bola založená v roku 2010 švajčiarskou spoločnosťou Ringier AG a nemeckou Axel Springer SE. Spoločnosť pôsobí na rastúcich trhoch Poľska, Maďarska, Srbska, Slovenska, Estónska, Lotyšska a Litvy so širokou škálou mediálnych služieb zahŕňajúcich digitálne a tlačené médiá. Dnes je Ringier Axel Springer Media AG vedúcou integrovanou multimediálnou spoločnosťou v strednej a východnej Európe. Sídlo spoločnosti je v Zürichu a celkovo zamestnáva približne 3100 zamestnancov.

O Ringier Axel Springer Slovakia
Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Drvivá väčšina online portfólia dlhodobo patrí medzi najnavštevovanejšie slovenské internetové portály. Viaceré sú jednotkami vo svojich segmentoch. Do portfólia spoločnosti spadajú značky ako Nový Čas, jeho online verzia Čas.sk, Nový Čas pre Ženy a významné produkty ako Azet.sk a Aktuality.sk. Po spojení so spoločnosťou Azet.sk, a. s., ktoré nastalo 1. júna 2016, sa Ringier Axel Springer Slovakia stal najväčším prevádzkovateľom internetového obsahu na Slovensku. Ringier Axel Springer Slovakia zamestnáva viac ako 800 ľudí v Bratislave, Žiline a Košiciach. Je súčasťou švajčiarsko­nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúcou integrovanou multimediálnou korporáciou v strednej a východnej Európe.

Kontakt pre médiá

Ringier Axel Springer Slovakia
Senior PR Manager
Peter Porubský
Tel.: +421 911 409 556
E-mail: peter.porubsky@ringieraxelspringer.sk

Ringier Axel Springer Media AG
Head of Corporate Communications a.I.
Johanna Walser
Tel.: +41 44 259 612 3
Mob.: +41 79 851 76 73
E-mail: johanna.walser@ringieraxelspringer.com
Internet: http://www.ringieraxelspringer.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.