Husqvarna uvádza na Slovensko svoje nové motocykle radu Vitiplen a Svartpilen (FOTO)

BRATISLAVA, 28. januára 2018 (tlacovasprava.sk) – Švédsko – Rakúska spoločnosť HUSQVARNA vo štvrtok 18. januára premiérovo uviedla na trh tri najnovšie motocykle radu VITPILENSVARTPILEN. Dizajnové unikáty predstavila v bratislavskej Design Factory na mediálnej premiére pre strednú a východnú Európu.

Nové motocykle si prišli pozrieť aj známe osobnosti ako Ivan „Tuli“ Vojtek, ale aj choreograf a vášnivý motorkár Peter Dedinský. Večerom sprevádzal moderátor Roman Juraško.

Mediálna premiéra 18. január 2018, Design Factory, Bratislava. Ivan Tuli Vojtek.

Motocykle VITPLEN a SVARTPILEN sú zdanlivým paradoxom. Ich dizajn je priamočiaro jednoduchý, zbavený všetkého zbytočného. Avšak je zároveň pokrokový a prinášajúci niečo nové do sveta motocyklov. Najmodernejšie technológie na strane jednej, čistota a jednoduchosť motocyklov dávnych čias na strane druhej. VITPILEN 401 – jednoduchý a progresívny – otvára potenciálnym cestným jazdcom novú bránu do motocyklovej kultúry. SVARTPILEN 401 je súvekou interpretáciou drsného cestného prieskumníka a ponúka progresívne nové cesty pre potenciálnych jazdcov pri objavovaní sveta motocyklov.

Z blízkeho SND si odbehol aj člen Činohry, herec Ivan „Tuli“ Vojtek: „Vedel som že Husqvarna vyrába enduro motorky, či záhradnú techniku, no že príde na trh s cestnými motocyklami, no, priznám sa, bol som v napätom očakávaní…a Husqvarna nesklamala ani v tomto segmente. Na pohľad krásne, originálne mašiny. Dúfam, že budem mať možnosť si ich vyskúšať aj naostro, na ceste. A čo sa týka celej prezentácie, celej akcie, niet jediného pochybenia…skvelý raut, originálne servírované úžasné špeciality, vynikajúce vína, výborná  a pekná obsluha, dobrá muzika…skrátka na jedničku s hviezdičkou…Ešte raz veľké ďakujem za pozvanie a že som mohol byť pri tom.“ Mám rád všetko, čo je krásne a to tieto motocykle nepochybne sú. Akcia je mimoriadne vydarená a  veľmi si ju užívam. Každý kto ma pozná vie, že som fanúšikom dopravy na dvoch kolesách – pre tento večer som si zvolil motorky.“ Vyjadril sa herec, ktorý rovnako ako ďalší hostia využil možnosť si motorku „vyskúšať“.

Husqvarna VITPILEN 701 je progresívny jednovalcový cestný motocykel, ktorý bol vytvorený s cieľom sprostredkovať svojmu jazdcovi rýdzejšie, vzrušujúcejšie a nefalšovanejšie zážitky.
SVARTPILEN 401 je súvekou interpretáciou drsného cestného prieskumníka a ponúka progresívne nové cesty pre potenciálnych jazdcov pri objavovaní sveta motocyklov.
VITPILEN 401 to jednoduchý, progresívny a elegantný mestský cestný motocykel, ktorý otvára novú bránu do motocyklovej kultúry pre široké spektrum potenciálnych jazdcov.

VITPILEN 401 je jednoduchý a progresívny – otvára potenciálnym cestným jazdcom novú bránu do motocyklovej kultúry.

SVARTPILEN 401 je súvekou interpretáciou drsného cestného prieskumníka a ponúka progresívne nové cesty pre potenciálnych jazdcov pri objavovaní sveta motocyklov.

Husqvarna VITPILEN 701 je progresívny jednovalcový cestný motocykel, ktorý bol vytvorený s cieľom sprostredkovať svojmu jazdcovi rýdzejšie, vzrušujúcejšie a nefalšovanejšie zážitky.

Natália Hatalová dorazila na motocyklovú premiéru v sprievode manžela Ladislava. Ako býva jej zvykom k eventu sa dokonale zladila. Nechýbali kožené šaty a vysoké šnurovacie čižmy. Aj na motorke môžete vyzerať štýlovo a sexi: „Musím povedať, že večer je naozaj vydarený. Ja mám voči motorkám a motocyklom veľký rešpekt, no napriek tomu mám rada ten správny adrenalín a keď príde príležitosť, rada sa zveziem. Verím, že plusy v podobe modelov Vitpilen a Svartpilen ocenia všetci nadšenci cestného motocyklu.”

Mediálna premiéra 18. január 2018, Design Factory, Bratislava: Natália Hatalová

Premiérového uvedenia motocyklov VITPILEN a SVARTPILEN sa zúčastnil aj vášnivý motorkách – tanečník a choreograf Peter Dedinský bývalý sólista Baletu Slovenského národného divadla.

Modely značky HUSQVARNA sa mi vždy páčili nakoľko sú nadčasové – najmä ich cross verzie. Oceňujem však aj tento nový a zaujímavý dizajn, ktorý poteší každého priaznivca motoriek. Prekvapilo ma, že neuchovali nádrže na benzín vzadu pod sedadlom, ako to poznáme z ich cross motoriek. VITPILEN a SVARTPILEN sú dizajnovo dokonalé a som rád, že som sa s nimi mohol takýmto spôsobom zoznámiť. “

Večer sa niesol v mimoriadne príjemnom duchu a mediálnu premiéru si vychutnali nielen odborníci z oblasti moto-športu, ale aj známi hostia. Prispelo k tomu aj výborne jedlo, nápoje a vína, ktoré boli regionálneho pôvodu. Prítomní hostia si počas večera mohli aspoň vďaka virtuálnej realite vyskúšať, aké to je mať vietor vo vlasoch, prípadne sa zvečniť pri originálnej zrkadlovej fotostene. O dobrú zábavu sa postarali Dj Tager a Lucia Javorčeková.

V bratislavskej Design Factory sa stretli novinári zo strenej a východnej Európy. Dôvodom bola mediálna prezentácia dizajnových motocyklov od značky Husqvarna, ktorých prostredníctvom sa značka vracia do každodennej cestnej premávky. Sú mimoriadne nielen rýdzim dizajnom, ale aj technickými parametrami a vysokou kvalitou.

Mediálna premiéra 18. január 2018, Design Factory, Bratislava: Peter Dedinský

Návrat značky Husqvarna Motorcycles

Pred troma rokmi sa znovuzrodila značka Husqvarna Motorcycles a potvrdila svoj návrat do segmentu cestných motocyklov modelmi VITPILEN 401 a SVARTPILEN 401 spolu s ďalším dizajnérskym konceptom SVARTPILEN 701. Všetky tri novinky sú výnimočné nielen dizajnom, ale aj obsahom motora. Najmodernejšie technológie na strane jednej, na strane druhej čistota a jednoduchosť motocyklov z dávnych čias. VITPLEN a SVARTPILEN sú zdanlivým paradoxom. Ich dizajn je priamočiaro jednoduchý, zbavený všetkého zbytočného. Zároveň je pokrokový a prinášajúci niečo nové do sveta motocyklov.

Vysoká kvalita, jednoduchý a progresívny dizajn

Prvé koncepty VITPILEN (biely šíp) a SVARTPILEN (čierny šíp) ukázané v roku 2014 umožnili nahliadnuť do vízie budúcnosti, akú Husqvarna Motorcycles plánuje na cestné použitie. Koncept nesie typické prvky ako je vysoká kvalita, vytvorená pomocou moderných technológií a pokrokového prístupu k dizajnu. Prvotriedna technika sa mieša s autentickým rýdzim dizajnom a prináša moderné, nekompromisné a ničím neriedené jazdné zážitky.

Značka predstavila dva výkonné motocykle VITPILEN 401 a SVARTPILEN 401, ktoré budú v roku 2018 doplnené o VITPILEN 701.

VITPILEN 401 to jednoduchý, progresívny a elegantný mestský cestný motocykel, ktorý otvára novú bránu do motocyklovej kultúry pre široké spektrum potenciálnych jazdcov. SVARTPILEN 401 je súvekou interpretáciou drsného cestného prieskumníka a ponúka progresívne nové cesty pre potenciálnych jazdcov pri objavovaní sveta motocyklov. Husqvarna VITPILEN 701 je progresívny jednovalcový cestný motocykel, ktorý bol vytvorený s cieľom sprostredkovať svojmu jazdcovi rýdzejšie, vzrušujúcejšie a nefalšovanejšie zážitky. Prezentovaný koncept SVARTPILEN 701 naznačuje, že rodina je pripravená na ďalší rast.

Natália Jabůrková
Account Manager
M +421 903 909 351
NEOPUBLIC PORTER NOVELLI
Panónska cesta 17, 851 01 Bratislava, Slovakia
Drtinova 10/557, 150 00 Praha 5, Czech republic

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.