Krasokorčuliarsky velikán Jagudin proti hokejovému majstrovi sveta Pavlikovskému

BRATISLAVA, 29. januára 2018 (tlacovasprava.sk) – Olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Alexej Jagudin dokázal, že by sa nestratil ani medzi hokejistami. V rámci propagácie šou ICE STARS, ktorá zavíta 27. februára do Bratislavy, si vo štvrtok zmeral netradične sily s hokejovým majstrom sveta Rastislavom Pavlikovským.

Olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Alexej Jagudin sa spolu s producentom šou Ijlom Averbuchom podujal na výnimočný súboj s hokejovým majstrom sveta. S Rastislavom Pavlikovským si najskôr zmerali sily v slalome medzi kuželkami a následne v streľbe na bránku. V nej sa prekvapujúco darilo striebornému olympijskému medailistovi v tancoch na ľade Iljovi Averbuchovi. Najväčšia hviezda Alexej Jagudin priznal, že hokej hral naposledy v detstve.

V ostatných rokoch vystupuje Alexej Jagudin už len v krasokorčuliarskych šou a exhibíciách. Okrem toho sa venuje dcérkam Líze a Michelle, ktoré má s manželkou Tatianou Totmianinovou.

„K hokeju mám kladný vzťah, pozerám zápasy na MS či olympiáde. Mojim dobrým priateľom je Iľja Kovaľčuk, ktorý hrá teraz v KHL za Petrohrad. Hokej a kraso majú k sebe blízko, veľa trénerov z krasokorčuľovania učí hokejistov ako správne korčuľovať,“ povedal po „súboji“ Jagudin. „Kraso patrí medzi moje obľúbené športy, je úžasne, čo dokážu títo športovci na korčuliach a ako ladne sa pohybujú. Je to niečo neskutočné. Potreboval by som určite dva-tri mesiace tréningu, aby som dokázal nejaké základne veci,“ zasmial sa hokejový majster sveta Rasťo Pavlikovský.

Spojenie slávnej histórie s modernými prvkami

Na výnimočnú šou ICE STARS sa môžu tešiť diváci 27. februára 2018 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Na Slovensko zavíta 6 olympijských šampiónov a 14 majstrov sveta. Mená ako Totmianinová – Marinin, Petrovová – Tichonov, Denkovová – Staviski, Domninová – Šabalin, Drobiazková – Vanagas a Roman Kostomarov oživia v každom fanúšikovi krasokorčuľovania spomienky na éru, kedy pravidelne okupovali pódiové priečky. Svojími pamätnými jazdami sa všetci zapísali kroniky krasokorčuľovania. Stačí spomenúť vášnivých Sedem smrteľných hriechov od Denkovovej so Staviskim, Fantóma opery v predvedení Drobiazkovej s Vanagasom alebo príbeh Rómea a Júlie stvárnený Totmianinovou s Marininom.

Na výnimočnú šou ICE STARS s Alexejom Jagudinom sa môžu tešiť diváci 27. februára 2018 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Na Slovensko zavíta 6 olympijských šampiónov a 14 majstrov sveta.

Novšiu generáciu predstavuje vynikajúca športová dvojica Tatiana Volosožarová a Maxim Traňkov, olympijskí víťazi zo Soči 2014 a takisto majster Európy, miláčik publika, veľký šoumen Florent Amodio. So súťažným ľadom sa lúčil len pred dvoma rokmi na európskom šampionáte, ktorý hostila Bratislava. “V krasokorčuľovaní je teraz veľa šampiónov. Takmer každý rok vyhrávajú iní pretekári. Predtým bolo zopár krasokorčuliarov, ktorí víťazili roky. V našej šou prinesieme srdce z minulosti, ale tiež využívame moderné trendy, aby sme divákom priniesli niečo nové a výnimočné,” hovorí Jagudin o šou, ktorá prichádza do Bratislavy.

Meno choreografa Iľju Averbucha, bývalého tanečníka na ľade, strieborného medailistu zo ZOH 2002 je garanciou kvality. Okrem umenia krasokorčuliarov sa môžu diváci tešiť aj na dychberúce kúsky kaskadérov Alexeja Poliščuka a Vladimíra Besedina, ktorí patria k svetovej extratriede.

Gladiátor sa vracia

Ako pretekár bol Alexej Jagudin výnimočný tým, že zvládol najťažšie skoky a mal mimoriadny cit pre umenie. Práve preto boli jeho jady pamätné aj vtedy, keď sa mu niektorý skok nepodaril. Stalo sa to aj pred 17 rokmi počas majstrovstiev Európy v Bratislave, na ktorých získal striebro. Aj keď neboli všetky skoky dokonalé, na tóny hudby z filmu Gladiátor predviedol výkon hodný ozajstného gladiátora a štadión mu aplaudoval v stoji.

Jagudin sa navždy zapísal do dejín krasokorčuľovania, keď na Zimných olympijských hrách v Salt Lake City 2002, ešte za starého bodovacieho systému, dostal za umelecký dojem vo voľnej jazde štyri „perfektné šestky“.

„Pamätám si každé preteky, v ktorých som štartoval. A je jedno, či som vyhral alebo nie. Každá súťaž je niečím výnimočná. Je to podobné, ako keď si dieťa vezme cukrík a zakaždým je zvedavé, aké prekvapenie je vnútri. Bratislava bola pre mňa veľkým prekvapením. Nebol som domáci pretekár, ale cítil som veľkú podporu z hľadiska. Potlesk divákov mi dodával sebavedomie,“ spomína na vtedajší šampionát krasokorčuliarska ikona.

Muž, ktorý menil históriu športu

Počas svojej krátkej, ale o to úspešnejšej kariéry stvárnil mnoho postáv: Luskáčika, Lawrenca z Arábie i muža so železnou maskou. Práve táto voľná jazda z olympijskej sezóny 2001/2002 – spolu s krátkym programom na tému zimy – vošla do histórie tohto športu. Technická náročnosť v nich dokonale splynula s umeleckým stvárnením.

Jagudin sa navždy zapísal do dejín krasokorčuľovania, keď na Zimných olympijských hrách v Salt Lake City 2002, ešte za starého bodovacieho systému, dostal za umelecký dojem vo voľnej jazde štyri „perfektné šestky“. Následne získal na majstrovstvách sveta šesť šestiek v krátkom programe, z toho päť za umelecký dojem a jednu – úplne prvú v histórii – za technické prvky.

V ostatných rokoch vystupuje Alexej Jagudin už len v krasokorčuliarskych šou a exhibíciách. Okrem toho sa venuje dcérkam Líze a Michelle, ktoré má s manželkou Tatianou Totmianinovou.

Pre fajnšmekrov i laikov

Súčasťou tejto výnimočnej šou ICE STARS budú aj domáce hviezdy – tanečníci Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley, ktorí prídu rovno z Pjongčangu, aby sa po olympiáde predstavili aj pred domácim publikom. “Je to pre nás obrovská česť, o to viac, že naša rodina vždy fandila Jagudinovi. Na ME 2001, ktoré boli v Bratislave, sme sa s ním dokonca fotografovali. Teším sa, že spolu s Luckou s ním teraz môžeme vystupovať,“ povedal Lukáš Csölley.

Na ľade sa objaví aj 11-ročný talent slovenského krasokorčuľovania Lukáš Václavík, ktorý v minulej sezóne vyhral v kategórii Cubs Boys Európske kritérium.

„Počas tejto šou si prídu na svoje ozajstní fajnšmekri krasokorčuľovania, ale aj úplní laici, ktorí sa možno stretnú s týmto športom prvýkrát. Aj v tom je výnimočnosť ICE STARS a Alexeja Jagudina,“ hovorí Michaela Grendelová z SPR media, ktorá je spoluorganizátorom šou.

Lístky na šou sú v predaji na http://www.xl.sk.

Jana Tuhá
PR and Media Specialist
SPR media, s.r.o.
Legionárska 15
831 04 Bratislava, Slovenská republika
mobil : +421 918 824 442
tuha@sprmedia.eu

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.