Kuzminová pred odchodom na olympiádu: Ďakujeme za podporu Dukle aj ministerstvu (FOTO)

BANSKÁ BYSTRICA, 30. januára 2018 (tlacovasprava.sk) – Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica bude mať v slovenskej olympijskej výprave v Pchjongčchangu najpočetnejšie zastúpenie v individuálnych športoch. Reprezentovať ho bude až 20 športovcov a Veronika Velez-Zuzulová bude navyše vlajkonosičkou. Dnes sa športovcami Dukly prišiel pred olympiádou rozlúčiť aj minister obrany SR Peter Gajdoš.

Výprava VŠC Dukla Banská Bystrica bude mať na olympiáde najväčšiu výpravu v individuálnych športoch.

Každý športovec od neho dostal mincu pre šťastie s úlohou “premeniť” ju na medailu. Šéf rezortu obrany s rovnakou úlohou vyslal športovcov aj na letnú olympiádu do Ria De Janeiro a výsledkom bola zlatá medaila Mateja Tótha.

Dve tretiny z Dukly

„Som veľmi hrdý, že viac ako dve tretiny slovenských reprezentantov, ktorí budú na olympiáde súťažiť v individuálnych športoch sú práve športovci nášho vojenského športového centra. Už to, že budeme mať v Pchjongčchangu takéto silné zastúpenie je obrovský úspech. Verím, že ich bojovnosť sa potvrdí v každej jednej súťaži a odmenou pre nás všetkých budú medaily,“ povedal minister Gajdoš.

Šéf rezortu obrany sa s podobným mottom lúčil so športovcami pred odchodom na letnú olympiádu do Ria De Janeiro a výsledkom bola zlatá medaila Mateja Tótha.

Podľa riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica pplk. Romana Benčíka sú športovci na olympiádu maximálne pripravení. „Naša tohtoročná výprava na olympijské hry je historicky najpočetnejšia. Naši reprezentatni v zimných športoch po prvýkrát v histórii vyrovnali počet športovcov, ktorí nás reprezentujú v letných športoch, čo je naozaj významný medzník,“ skonštatoval.

Tridsaťdvačlenný tím zložený zo športovcov, trénerov, lekárov a členov realizačných tímov podporia aj traja zástupcovia podporného tímu VŠC Dukla.

Kuzminová: Sme vďační za podporu

V mene športovcov sa poďakovala úspešná biatlonistka Anastasia Kuzminová. „Sme veľmi vďační za podporu nielen Dukly, ale aj ministerstva obrany. Prispieva k našim úspechom a stojí pri nás aj, keď sme občas neúspešní. Nakoniec, šport je aj o tom. Raz sa darí, inokedy nie. Myslím si však, že ak sú klub a družstvo silné, tak úspech sa dostaví. Na olympijských hrách sa budeme snažiť obhájiť sezónne nasadenie,“ povedala.

Na zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu budú športovci Dukly štartovať v troch disciplínach – biatlone, zjazdovom lyžovaní a sánkovaní. Tridsaťdvačlenný tím zložený zo športovcov, trénerov, lekárov a členov realizačných tímov podporia aj traja zástupcovia podporného tímu VŠC Dukla. Najsilnejšie zastúpenie bude mať VŠC Dukla v biatlone. Pätica žien, medzi nimi aj zlatá olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, štartuje hneď v prvý súťažný deň olympiády.

Mgr. Danka Capáková
hovorkyňa Ministerstva obrany SR
riaditeľka Komunikačného odboru MO SR
Kancelária ministra obrany SR
tel.: 0960 31 23 18
gsm: 0903 820 031
e-mail: danka.capakova@mod.gov.sk
Ministerstvo obrany SR
Kutuzovova 8, 832 47 Bratislava

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.