Držiteľom zlatej Janského plakety opäť svitá nádej na zaujímavú a zaslúženú odmenu!

BRATISLAVA, 14. februára 2018 (tlacovasprava.sk) – Na februárovom zasadnutí mestskej rady sa prerokovával materiál o rozšírení bezplatnej dopravy pre vybrané skupiny cestujúcich v bratislavskej MHD. Materiál navrhoval priznať zľavu len pre mimobratislavských ťažko zdravotne postihnutých žiakov a študentov navštevujúcich špeciálne školy na území Bratislavy.

Zlatá Janského plaketa

Dokument sa síce zaoberal aj darcami krvi – držiteľmi zlatej plakety prof. MUDr. Janského s trvalým pobytom v Bratislave, priznanie bezplatnej dopravy pre nich však nezahŕňal. Až návrh starostu Rače a mestského poslanca Petra Pilinského rozšíriť bezplatnú prepravu v MHD aj pre držiteľov zlatej Janského plakety členovia mestskej rady jednohlasne schválili.

Darovanie krvi je dôvod na benefit

Peter Pilinský, starosta MČ Bratislava – Rača

„Akákoľvek motivácia k tomu, aby ľudia robili túto záslužnú a obetavú vec, akou je darovanie krvi, je veľmi dôležitá. Som presvedčený, že pravidelné darovanie krvi je určite dôvod na benefit, akým je bezplatné cestovanie hromadnou dopravou,“ povedal račiansky starosta Peter Pilinský.

Od roku 2015 bezplatne cestujú len držitelia diamantovej plakety prof. MUDr. Janského s trvalým pobytom v Bratislave.

Darcovia o výhody v minulosti prišli

Viacnásobní darcovia krvi stratili rokmi viaceré výhody, v minulosti mali zľavy v kúpeľoch, bezplatne cestovali MHD, v nemocniciach a u lekárov nemuseli platiť niektoré poplatky, mali nárok na deň voľna a mohli si uplatňovať daňové úľavy,” doplnil Pilinský.

Opätovné zavedenie bezplatnej prepravy aj pre držiteľov zlatej Janského plakety považuje za prejav sociálnej politiky mesta a poďakovania za túto dobrovoľnú a nezištnú činnosť.

Konečné rozhodnutie bude na poslancoch mestského zastupiteľstva.

„Bol by som rád, keby tento návrh kolegovia v zastupiteľstve podporili a držiteľom „zlatej Janského plakety a vyššej“ s trvalým pobytom v Bratislave umožnili uplatniť si 100 % zľavu na cestovaní,“ uzavrel Pilinský.

Kontakt pre médiá:

Eva Miklánková
Hovorkyňa MČ Bratislava – Rača
0903 260 259
eva.miklankova@raca.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.