Otec Izabely: Dcéra môže naďalej chodiť do školy v Jakubove, s matkou sa stretáva

BRATISLAVA, 16. februára 2018 (tlacovasprava.sk) – Matka so svojou právnou zástupkyňou (PZ) zverejnili rozhodnutie Okresného úradu v Bratislave o zrušení rozhodnutia riaditeľky základnej školy v Jakubove, na základe ktorého bola Izabela prijatá do školy s tým, že Izabela už nemôže byť žiačkou základnej školy v Jakubove.

Tiež uviedli, že rozhodnutie je konečné a riaditeľka školy musí toto rozhodnutie akceptovať. PZ matky tvrdí, že otec napriek rozhodnutiu súdu matke bráni v styku s Izabelou.

Matka tvrdí, že dcéru od príchodu na Slovensko mesiace nevidela a že má na ňu po rozvode nárok a otec bráni v tom, aby sa čo i len stretli (článok na webe najmama.sk).

Rozhodnutie úradu je nezákonné

Rozhodnutie Okresného úradu nebolo dňa 15.2. 2018 právoplatné.

Rozhodnutie Okresného úradu v BA nie je konečné, nakoľko je preskúmateľné súdom.

Rozhodnutie Okresného úradu je nezákonné, nakoľko bolo vydané v priamom rozpore so školským zákonom a pri jeho prijímaní úrad porušil zásadným spôsobom nielen školský zákon, ale aj procesné pravidlá o správnom konaní.

Izabela môže naďalej chodiť do školy v Jakubove a zúčastňovať sa vyučovania, nakoľko ako slovenský štátny občan je zo zákona zúčastnená na povinnej školskej dochádzke.

Toto musia rešpektovať predovšetkým rodičia a sú povinní dieťaťa do školy prihlásiť, ktorá, ak sa nedohodnú na inej škole, je školou v mieste bydliska žiaka.

Izabela s otcom v ZŠ Jakubov čelili pokusu o únos zo strany poslankyne Blahovej, ktorá sa vydávala za sociálnu pracovníčku

Izabela sa s matkou stretáva

Matka sa od príchodu na Slovensko stretávala s dcérou neobmedzene, v súčasnosti sa s dcérou stretáva kedykoľvek, kedy o to požiada, s dcérou dokonca bola aj v deň uverejnenia článku, každý deň si telefonujú. Matka každý deň telefonicky a keď sú spolu tak aj osobne žiada dcéru, aby sa s ňou odišla do Ekvádora.

Izabela jej opakovane vysvetľuje, že do Ekvádoru nechce ísť, nakoľko tam nechce žiť, nikdy nechcela žiť a bola tam len preto, lebo ju tam matka proti jej vôli ako šesť a pól ročnú zadržiavala. Otec práve naopak, matke aj keď o to nepožiada, organizuje stretnutia s dcérou napr. na Vianoce 2017.

Všetky tieto články, ktoré organizuje matka a jej právna zástupkyňa sú len o matke, bez ohľadu na dcéru Izabelu, snažia sa spoločne navodiť dojem, ako otec bráni matke v styku a hlavne, ako otec zadržiava dcéru na Slovensku. Všetko sú to nepravdy a klamstvá, čo je v tejto veci pracovnou metódou matky a jej právnej zástupkyne.

Matka podala na Okresný súd Bratislava 1 žalobu, aby súd určil, do ktorej školy na Slovensku má Izabela chodiť. Súd jej žalobu v celom rozsahu zamietol. V žalobe matky právna zástupkyňa tvrdí, že súhlas druhého rodiča s tým, kam bude dcéra chodiť, zákon nevyžaduje a nie je potrebný.

Avšak v odolaní matky proti rozhodnutiu riaditeľky školy v Jakubove matka a jej právna zástupkyňa už tvrdia, že matka nedala súhlas s tým, aby Izabela chodila do školy v Jakubove – jasný dôkaz toho, že matka a jej právna zástupkyňa si vykladajú zákony podľa toho, ako to im vyhovuje.

Tiež jasný dôkaz toho, že matke nejde o dcéru, ale len o seba samú, nakoľko bez toho, aby sa porozprávala s dcérou, rozhodla sa jej zmeniť školu – dosiahnuť to chcela žalobou na súde, ktorú jej ale súd v celom rozsahu zamietol.

Matka s otcom nie sú rozvedení, nakoľko po tom, ako otec podal na súd návrh na rozvod, matka súdu napísala, že s rozvodom nesúhlasí a rozvádzať sa nechce. Izabela v súčasnosti nie je zverená do opatery ani jednému z rodičov, často verejnosti podsúvané klamstvo právnej zástupkyne matky, že Izabela je zverená matka však nie je pravdou.

Rozhodnutie Okresného úradu nijako nezmenilo situáciu okolo Izabely a už vôbec nie, že by došlo k akémukoľvek zvratu. Izabela na každom stretnutí s matkou tejto vysvetľuje, že doma je tu na Slovensku a do Ekvádoru nepôjde. Chce chodiť do školy v Jakubove, kde má spolužiakov, kamarátov a priateľov z obce a kde je šťastná.

Viac o prípade aj tu: Kľúčové fakty prípadu malej Izabely, ktoré poslankyňa Blahová zamlčiava (VIDEO)

Mgr. Peter Gajdár
v.z. JUDr. Andrej Gara

Kontakt pre médiá:
Advokátska kancelária JUDr. Andrej Gara
Štefánikova 14, 811 05 Bratislava
agara@gkg.sk
tel.: +421 2 3219 9190

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.