KDH o stiahnutí podpisu SR pod Istanbulským dohovorom

BRATISLAVA, 23. februára 2018 (tlacovasprava.sk) – Sme radi, že na základe našej ústavnej definície manželstva ako zväzku muža a ženy, vláda podľa slov premiéra nebude ratifikovať Istanbulský dohovor.

KDH

Zároveň žiadame Roberta Fica, aby svoj záväzok naplnil tým, že stiahne podpis SR pod Istanbulským dohovorom, ktorý v roku 2011 podpísala jeho súčasná ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Istanbulský dohovor medzi riadkami o ochrane žien pred násilím zavádza do legislatívy terminológiu rodovej ideológie. Jeho ratifikáciou by bol prvýkrát v slovenskom práve zadefinovaný rod (gender) ako sociálny konštrukt, ktorý je nezávislý od biologického pohlavia (muž, žena).

V dohovore sa pojmom „rodovo podmienené násilie na ženách“ rozumie násilie, ktoré je nasmerované proti žene, pretože je žena alebo ktoré postihuje ženy disproporcionálne. Netýka sa teda všetkých typov násilia.

Kresťanskí demokrati sa zasadzujú za ochranu žien, detí i mužov pred každým náslilím a žiadajú, aby polícia i súdy prísne dodržiavali existujúce zákony SR na ich ochranu.

Stano Župa
komunikačné oddelenie KDH
0949 174 341
press@kdh.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.