Chystá sa finále školskej IQ Olympiády, vyskúšajte si jednu z úloh

BRATISLAVA, 23. mája 2018 (tlacovasprava.sk) – Celoslovenské finále IQ olympiády sa uskutoční 28. mája 2018 od 9:00 do 14:00 na Smolenickom zámku.

IQ Olympiáda

IQ olympiáda je určená pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. prímy až kvarty osemročných gymnázií. Cieľom IQ olympiády je identifikovať nadaných žiakov s nadpriemerným inteligenčným kvocientom. Žiaci v nej musia dokázať širokú škálu intelektových schopností, ako napríklad verbálne schopnosti, priestorovú orientáciu, praktickú inteligenciu, vrodenú logiku, kreativitu, pamäť či funkčnú gramotnosť.

Do finále postupuje po dvoch výberových kolách 60 najlepších logicky mysliacich detí 14 612 prihlásených z celého Slovenska. Účasť v súťaži bola pre všetky deti a všetky kolá bezplatná. Žiaci súťažili v prvom kole on-line a mali za úlohu vyriešiť 25 úloh v časovom limite 30 minút. 240 najúspešnejších riešiteľov postúpilo do regionálneho kola. Regionálne kolá sa konali v Trnave, Žiline a Košiciach. Z každého regiónu postupuje 20 najlepších semifinalistov do celoštátneho finále.

Otestujte sa: Logická úloha z regionálneho kola

IQ Olympiáda: Úloha z regionálneho kola

Ako hovorí hlavná koordinátorka súťaže Daniela Metesová, žiakov súťaž veľmi nadchla, vyjadrili to aj v ankete po skončení každého regionálneho kola.Takýto druh súťaže, ktorá nepreveruje naučené vedomosti, ale logické myslenie, schopnosť pohotovo a správne reagovať, na Slovensku dlhodobo absentuje. Pričom logické myslenie nie je dôležité iba v exaktných vedách, ale aj v medicíne, práve, u manažérov, v bežnom živote.

Finále sa bude konať v prekrásnom, motivujúcom prostredí Smolenického zámku. Tí najlepší si odnesú okrem nevšedných zážitkov aj hodnotné ceny – prvá cena je notebook. Úspešný môže byť iba ten, ktorého talent si niekto všimol. Súťaž organizujú dobrovoľníci Mensa Slovensko(nezisková organizácia združujúca nadpriemerne inteligentných ľudí) bezodplatne.

Kontakt:
RNDr. Daniela Metesová
Koordinátorka súťaže IQ olympiáda
0903 550 646

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.