HORNBACH prináša novinku: Dizajnový nábytok od dánskeho architekta si musíte vyrobiť sami!

BRATISLAVA, 22. júna 2018 (tlacovasprava.sk) – HORNBACH predstavuje posledný typ projektu, ktorý mu doteraz chýbal – dizajnovú ‚edíciu DIELO‘. Pre všetkých domácich majstrov, machrov a aj ostatných, ktorí chcú a veria si, pripravil uznávaný dánsky architekt v spolupráci s HORNBACHom dizajnové kreslo.

Tento originálny kus nábytku má však jeden háčik – nedá sa kúpiť. Každý si ho musí vyrobiť sám. Všetko, čo potrebujete, je trocha šikovnosti a chuť tvoriť vlastnými rukami. A pretože HORNBACH je synonymom aj pre odborné poradenstvo, nechýba kniha s návodom, ani video-návod na http://www.hornbach.sk/dielo.

Záhradné domčeky, zámkové dlažby či nábytok z paliet sa stavajú bežne, ale teraz ide o dizajn! Cesta k nemu nie je jednoduchá, ale HORNBACH pripravil všetko potrebné – šablónu, knihu s návodom “krok za krokom”, video-návod a dokonca aj kovovú plaketu originality. Všetko je vysvetlené, názorne ukázané, stačí sa len pustiť do “diela”. Nech žije odvaha pre vlastnoručne vyrobené a chuť do práce!

Sigurd Larsen – dánsky architekt

Na projekte sa s nadšením podieľal Sigurd Larsen, dánsky architekt a dizajnér nábytku, ktorý okrem iného získal akademický titul na Kráľovskej akadémii výtvarných umení v Kodani. Podmienkami pri zadaní a vzniku projektu boli pôvod a dostupnosť materiálov a náradia v HORNBACHu. Jedinečnosť celého konceptu dokazuje aj pozvanie Sigurda Larsena, z dôvodu spolupráce na ‚edícii DIELO‘, na Venice Design 2018.

Sigurd Larsen je dánsky architekt pracujúci v Berlíne v oblasti architektúry a nábytkového dizajnu.

Spolupráca renomovaného dizajnéra a maloobchodného reťazca je stále ešte ojedinelou záležitosťou a HORNBACH tým opäť udáva trend. „Navrhnúť nábytok z materiálu, ktorý možno kúpiť iba v hobby markete, bola naozaj zaujímavá výzva,” hovorí Sigurd Larsen: „Bolo zábavné rúcať zažité konvencie stavby nábytku a uvažovať inak, s novými materiálmi pre úplne nečakané účely. A s novým cvengom pre označenie “Do-It-Yourself”, ktoré nevyzerá ako vyrobené na kolene.”

A prečo práve kreslo?

„Kreslo je pre dizajn ikonické. Uprostred miestnosti funguje ako socha, čo sa nedá povedať napríklad o nástennej polici. Tento pocit umocňuje aj bezprostredný kontakt kresla a človeka, ktorý v ňom sedí. Vzťah sa samozrejme ešte zintenzívni, ak si človek kreslo postaví sám,” vysvetľuje S. Larsen. Dizajnérske kreslo je o niečo nižšie a pohodlnejšie ako bežné stoličky. Vynikne aj samostatne, čo je dôležité, pretože takéto dielo by malo v priestore upútať.

Dánsky architekt Sigurd Larsen v spolupráci s HORNBACHom pripravil dizajnové kreslo, ktoré sa nedá kúpiť. Každý si ho musí vyrobiť sám.

Originálne materiály z projektového marketu

Na výrobu dizajnérskeho kresla sú použité originálne materiály, ktoré by tradiční výrobcovia nábytku asi nepoužili. Stabilné vrstvené drevo, ktoré na rozdiel od masívu príliš nepracuje, vytvára štíhly rám. Špeciálne skrížené, široké a pevné pásy tvoria dekoratívnu sedačku i operadlo.

Dôraz je kladený na detaily – napríklad pre montáž nie sú použité bežné skrutky, ale nábytkárske, ktoré kreslu dodávajú osobitý ráz. K výrobe je však potrebné iba bežné náradie, žiadne priemyselné stroje. Kreslo by si mal byť schopný postaviť doma každý, kto má aspoň menšiu dielňu.

Podstatou projektu ‚HORNBACH edícia DIELO‘ je nielen realizácia účelného a funkčného projektu, ako je v HORNBACHu zvykom, ale aj výroba luxusného dizajnového kusu nábytku. Ide vlastne o návod, ako sa stať jedinečným a postaviť si svoj originálny kúsok domácnosti. Výrobe treba samozrejme venovať čas a preukázať zručnosť. Úspešnou realizáciou zákazník získa originálne kreslo navrhnuté slávnym dánskym dizajnérom Sigurdom Larsenom, a zároveň skvelý pocit z vlastnoručnej práce.

Plaketa originality

 „Týmto projektom sme mysleli na všetkých ľudí, ktorí radi pracujú rukami, a ktorí dokážu oceniť dobrý výsledok. Skrátka na ľudí, ktorí vedia niečo vyrobiť, hovorí David Kolář, marketingový riaditeľ spoločnosti HORNBACH pre Slovensko a Českú republiku. „S našou ‘HORNBACH edíciou DIELO’ chceme ukázať, že z nášho sortimentu sa toho dá urobiť viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Jednoduché to nebude, ale my našim zákazníkom veríme,“ dodáva. Projektový market totiž vystihne svoj pravý zmysel existencie len vďaka vášni a práci svojich zákazníkov. Pretože to, čo sa dá v takom markete kúpiť, je len časťou celku. Preto HORNBACH v aktuálnej kampani nekomunikuje a nepredstavuje žiaden materiál alebo nástroj, ale dielo, ktoré si zákazník musí vyrobiť.

Knihu ‚HORNBACH edícia DIELO‘ s návodom na montáž, šablónou a plaketou originality je možné kúpiť za 7,90 € len v projektových marketoch Hornbach alebo on-line na http://www.hornbach.sk/dielo, kde nájdete aj ďalšie videá a fotografie k príbehu vzniku kresla.

Viac o Sigurdovi Larsenovi:

Sigurd Larsen je dánsky architekt pracujúci v Berlíne v oblasti architektúry a nábytkového dizajnu. V roku 2008 získal titul na Kráľovskej akadémii výtvarných umení v Kodani, a o rok neskôr v Berlíne založil dizajnové štúdio architektúry, projektového plánovania a dizajnu.

Počas svojej krátkej kariéry sa stihol stať nositeľom niekoľkých čestných ocenení za architektúru a dizajn a podieľal sa na víťazstve v rôznych architektonických súťažiach. Jeho nábytok sa predáva v obchodoch i galériách približne 20 európskych metropol. Medzi jeho nedávne projekty patrí napríklad celá séria “Loft Rooms” pre berlínsky Hotel Michelberger.

Sigurd Larsen sa narodil v roku 1981 v Dánsku a teda vyrástol v priamom kontakte a pod vplyvom škandinávskeho dizajnu. Vo svojej práci kombinuje estetiku vysoko kvalitných materiálov s konceptmi zameranými na funkčnosť v atypických priestoroch.

O spoločnosti Hornbach:
Spoločnosť HORNBACH je nezávislá, rodinná spoločnosť, založená v roku 1877 a ako jediná v segmente stavebných marketov má za sebou históriou siahajúcou cez päť generácií. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 154 stavebných a záhradných marketov v deviatich európskych krajinách, z toho 3 na Slovensku.
Koncept predaja a sortiment výrobkov sú plne orientované na potreby zákazníkov, ktorí realizujú svoje projekty, a tiež na profesionálov. HORNBACH svojim zákazníkom zaručuje trvalo nízke ceny a zaisťuje si tak prvenstvo vo svojom odbore. Početné nezávislé testy a štúdie potvrdzujú vysokú kvalitu poskytovaného poradenstva a tiež výborný servis.
Spoločnosť Hornbach je priekopníkom v odbore, lebo práve ona otvorila prvý kombinovaný stavebný a záhradný market (1968), prvý veľkoplošný “stavebný hobby market” (1980) a prvý stavebný market s integrovaným Drive-in centrom (2003). Týmito krokmi opakovane dokazuje svoju schopnosť inovovať. HORNBACH je niekoľko desiatok rokov významným zamestnávateľom, v súčasnej dobe sa na úspechu firmy podieľa približne 16 500 zamestnancov

Kontakt pre médiá:
Katarína Selecká
PR Consultant
Tel.: +421 904 283 825
Email: katarina.selecka@prkonektor.sk
PR.Konektor
Priemyselná 1/A, 821 08 Bratislava

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.