Slovenský elektrošpecialista Datart zmenil majiteľa

BRATISLAVA, 9. júla 2018 (tlacovasprava.sk) – Fúzia spoločnosti Datart so skupinou HP Tronic postúpila na Slovensku do finálnej fázy. Jediným a stopercentným vlastníkom slovenského Datartu sa stala firma, ktorá patrí do skupiny HP Tronic a ktorá na Slovensku prevádzkuje e-shop Hej.sk. Značka Datart samozrejme na slovenskom trhu zostáva, a navyše tu plánuje ďalšiu expanziu.

Pre zákazníkov sa teda nič nemení, e-shop datart.sk i kamenné predajne budú naďalej fungovať v tradičných farbách Datartu. Ponuka tovaru a služieb elektrošpecialistu sa tiež teraz nemení, do budúcnosti bude rozšírená. K súčasným šestnástim predajniam tak budú postupne pribúdať ďalšie. Svoju prvú slovenskú predajňu otvoril Datart v roku 1999 v Banskej Bystrici, e-shop potom v roku 2007.

“Silné zázemie skupiny HP Tronic nám umožní významne posilniť pozíciu na slovenskom trhu. Ponuku produktov vďaka tomu rozšírime, a aj naďalej budeme zákazníkom ponúkať čo najlepšie služby, vrátane Datart dopravy po celom Slovensku. Zároveň využijeme naše mnohoročné skúsenosti elektrošpecialistu. Rovnako tak budeme zlepšovať podmienky pre zamestnancov, aby sa mohli pracovne rozvíjať a zároveň udržiavať rovnováhu medzi súkromným a pracovným životom,” vysvetľuje Jan Samko, marketingový riaditeľ Datartu.

DATART Predajňa

Slovenský Datart bol organizačnou zložkou českého Datartu. Slovenská časť firmy tak v procese fúzie predbehla český Datart, ktorý má kompletné začlenenie do holdingu HP Tronic ešte pred sebou.

Všetky záväzky a pohľadávky slovenského Datartu prešli na Elektrosped.

Celá fúzia na českom i slovenskom trhu bola vlani na jeseň schválená Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže a Protimonopolným úradom Slovenskej republiky. Finálnym spojením holdingu HP Tronic a obchodného reťazca Datart vznikne na českom a slovenskom trhu reťazec s ročnými tržbami cez 15 miliárd českých korún so sieťou zhruba 130 elektropredajní, ktoré každý rok navštívi viac ako 22 miliónov zákazníkov.

O spoločnosti DATART INTERNATIONAL, a.s.
Datart je popredný maloobchodný predajca zameraný na spotrebnú elektroniku. Na českom a slovenskom trhu pôsobí už od roku 1990. V súčasnej dobe má 58 kamenných predajní, 7 Datart kuchynských štúdií a 2 e-shopy. Vo finančnom roku 2016/2017 prevádzkové výsledky hospodárenia dosiahli 1.6 mil. EUR a čistý obrat vyše 214,8 miliónov EUR. V tomto roku Datart pokračuje v expanzii, modernizuje jednak existujúce a zároveň otvára nové predajne.

Další informace:
Iva Pavlousková, Tel.: +420 725 775 664 , iva.pavlouskova@datart.cz
DATART INTERNATIONAL, a.s., Křižíkova 148/34186 00 Praha 8

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.