Nová slovenská vodka z Brezna uspela na prestížnej súťaži vín a destilátov v Londýne

BREZNO, 27. júla 2018 (tlacovasprava.sk) – Vodka zo slovenskej produkcie zaznamenala v posledných dňoch mimoriadny úspech. Na jednej z najväčších a najprestížnejších svetových súťaži International Wine & Spirits Competition (IWSC) v Londýne získala striebornú medailu. Cieľom tejto súťaže je odmeniť excelentné vína a destiláty a podporiť rozpoznávanie kvalitných produktov.

Súťaže sa pravidelne zúčastňuje viac než 90 krajín z celého sveta a degustácii sa venuje viac než 400 uznávaných expertov.

Vodka Hugan sa vyrába a kompletne spracováva v liehovare Saber Distillery v Brezne od roku 2016. Na výrobu tohto nápoja sa používa iba jedna odroda stredoslovenskej pšenice.

,,Po tom, čo bola naša vodka ocenená zlatou medailou na Slovensku sme sa teda rozhodli, že to vyskúšame aj v zahraničí. Ide o prestížnu súťaž s veľkým počtom súťažiacich, preto ak máme byť úprimní veľmi sme pochybovali, že sa nám nejaká medaila ujde. Predsa, konkurencia a aj nároky na akosť sú na takýchto súťažiach neporovnateľné s tými našimi. Väčšina ocenených sú destilérky s dlhoročnou tradíciou a množstvom skúseností. Sme teda veľmi radi, že aj nás rozhodcovia odmenili. Je to určitá forma satisfakcie, hlavne pre to, že postup pri výrobe tejto vodky je naozaj pracný a zdĺhavý a bez patričnej technológie by sme to nedokázali,“ povedala Beáta Janštová, majiteľka liehovaru.

HUGAN VODKA
HUGAN VODKA

S graduálne sa zvyšujúcimi nárokmi na kvalitu a narastajúcou konkurenciou v segmente prémiového alkoholu je stále dôležitejšie sa nejakým spôsobom odlíšiť. ,,Ľudia sú v súčasnej dobe veľmi nároční. Všetci očakávame od produktu niečo viac. Musíme ísť preto stále dopredu a predovšetkým dbať na to, aby bol daný produkt pre zákazníkov pútavý,“ vyjadrila sa majiteľka liehovare Beáta Janštová.

„Regionálnemu produktu gratulujeme k významnému medzinárodnému oceneniu a tešíme sa na spoluprácu vďaka členstvu v našich organizáciách,“ povedal Ing. Ľuboš Ďurinďák, predseda predstavenstva Klastra Horehronie a Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Kontakt pre médiá:
REGIÓN HOREHRONIE – OOCR
Klaster HOREHRONIE – ZCR
Námestie gen. M. R. Štefánika 3, Brezno 977 01
Tel.: +421 911 633 119

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.