Jedinečná šanca navštíviť Chopok v noci a nedať spať drakovi Demiánovi!

JASNÁ, 8. augusta 2018 (tlacovasprava.sk) – Na Chopok sa počas leta bežne lanovkou verejnosť vo večerných hodinách nedostane. Jedinečná príležitosť prichádza už nasledujúcu sobotu 11. augusta 2018 vďaka podujatiu pre rodiny s deťmi Dračie noci. Ústrednou postavou podujatia bude bájny drak Demián a po prvý raz aj usilovné včielky, ktoré sú pre život na zemi nesmierne dôležité.

Keď sa povie Chopok, tak si väčšina ľudí predstaví najlepšiu lyžovačku, ale Chopok je aj výborná letná turistika s prekrásnymi výhľadmi a symbol kopca, drak Demián. Ten už niekoľko rokov majestátne sedí pod jeho vrcholom na terase tunajšej Rotundy.

Chopok.
photo: reefe | http://www.reefe.sk

Jediná možnosť dostať sa na Chopok zo severnej aj južnej strany lanovkou a v netradičnom večernom čase, prichádza toto leto vďaka Dračím nociam už 11. augusta 2018. Rodiny s deťmi, vo výške viac ako dvetisíc metrov nad morom, uvidia dych berúcu večernú horskú panorámu aj animačný program, ktorý ich pobaví aj veľa naučí,” povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Podujatie je ideálne pre rodiny s deťmi vo veku od 6 do 12 rokov, ale vhodné je aj pre mladšie deti.

„Ústrednou témou piateho ročníka Dračích nocí budú usilovné včielky. Detičky sa u nás zábavným a pútavým spôsobom dozvedia veľa o včelárstve, o tom ako sa vyrába medík a medové úle. Aké rôzne druhy medu existujú, naučia sa spoznávať aj liečivé rastliny, a to všetko hravou  formou prostredníctvom úloh,  súťaží a tvorivých dielničiek. Možno aj vďaka Dračím nociam na Chopku deti zistia aké sú pre náš život včely prospešné a prepáčia im aj to ojedinelé uštipnutie, ktoré sa v lete z času načas pritrafí. Malí i veľkí gurmáni si navyše budú môcť pochutnať na výnimočných medových špecialitách v našej reštaurácii Rotunda,” povedala brand manažérka strediska Jasná Jana Kňavová.

Drak Demián na vrchole Chopka

Po splnení všetkých včelárskych úloh je pre malých i veľkých návštevníkov prichystané originálne divadlo Dračí príbeh v podaní hereckého zoskupenia Divadelná spoločnosť. Dej príbehu herci odohrajú priamo pod Chopkom, pri soche draka Demiána, ktorá bude počas sobotného večera chrliť oheň a dym.

V stredisku plánujú dva vývozy na Chopok. Návštevníci sa tak na vrchol dostanú pohodlne kabínkovými lanovkami zo severnej – liptovskej a tiež južnej – horehronskej strany kopca. Prvý začína o 17,30 hod. a je vhodnejší pre menšie deti a druhý je so začiatkom o 19,00 hod. Zvoz návštevníkov podujatia z Chopku bude organizovaný podľa potreby, pričom posledná jazda z Chopku bude o 21,30 hod.

Chopok v lete navštevujú desaťtisíce návštevníkov a aj toto miesto je súčasťou rodinnej hry Liptoviedky, ktorá od júna až do septembra spája všetky rozprávkové príbehy na Liptove a motivuje rodiny k návšteve jeho top atrakcií. Deti si odnášajú zážitky a zároveň si vytvárajú kolekciu rozprávok, ktoré napísal Daniel Hevier. Námety na jednotlivé rozprávky vznikli na Liptove. Jednou z rozprávok je príbeh o drakovi Demiánovi.

Dračie noci na Chopku

Podujatie Dračie noci na Chopku realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV a používa naň prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške 15 000,- eur.

Kontakt pre médiá:
Ing. Katarína Šarafínová
Manažér pre komunikáciu a PR
mail: sarafinova@visitliptov.sk
visitliptov.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.