Šestina firiem podniká z virtuálneho sídla, najväčšie sídli v bratislavskej Rači

BRATISLAVA, 10. decembra 2018 (tlacovasprava.sk) – Približne každá šiesta firma na Slovensku má adresu vo virtuálnom sídle. Poukázala na to poradenská spoločnosť Bisnode, jednotka v poskytovaní analýz ekonomických informácií.

Podľa najnovších zistení až 39 890 slovenských podnikov využíva výhody virtuálnych sídiel. Najobľúbenejšie sú pritom bratislavské adresy ako Karpatské námestie a Kopčianska, no medzi TOP 10 adresami je i Hlavná ulica v Štúrove. Viac než polovica firiem s virtuálnym sídlom podniká v službách, obchode alebo oblasti nehnuteľností.

Záujem o virtuálne sídla medziročne narastá, čo nám potvrdila aj naša analýza. Pozreli sme sa bližšie na roky založenia firiem s virtuálnym sídlom. Ukázalo sa, že najviac z týchto spoločností založili podnikatelia v posledných troch rokoch, kedy počet podnikov s virtuálnym sídlom zakaždým presiahol hranicu 3 000. Na porovnanie, napríklad v roku 2014 využívalo výhody virtuálneho sídla len 1 765 firiem,“ hovorí analytička Bisnode Petra Štěpánová. Zároveň dodáva, že firma s virtuálnou adresou môže predstavovať zvýšené riziko v rámci obchodného styku.

Najväčšie virtuálne sídla na Slovensku

Šestina slovenských firiem podniká z virtuálneho sídla. Najväčšie sídli v bratislavskej Rači

Z virtuálneho sídla svoj biznis riadi aktuálne 38 206 spoločností s ručením obmedzeným1 684 akciových spoločností. Od začiatku tohto roka pribudlo 3 363 podnikov s adresou vo virtuálnom sídle, vlani to bolo 3 557 a v roku 2016 založili podnikatelia 3 494 firiem s virtuálnym sídlom. Najobľúbenejšími medzi virtuálnymi sídlami sú bratislavské adresy ako Karpatské námestie v Rači (1 675 firiem) a Kopčianska ulica, kde papierovo podniká 1 472 firiem.

Virtuálne sídla sú stále populárnejšie. Najväčšie sa nachádza v bratislavskej Rači.

Petra Štěpánová, PR Director
Telefón: +420 606 744 909
E-mail: petra.stepanova@bisnode.com

O Bisnode
Bisnode, progresívny líder v dátach a analytike, ktorý využíva smart data a odhaľuje tak budúcnosť. Viac ako 2 100 našich zapálených a zvedavých zamestnancov spolupracuje v 19 krajinách Európy. Používajú analytiku a skóringové modely, vďaka ktorým predpovedajú zákaznícke správanie, poskytujú kľúčové detailné informácie a nachádzajú inovatívne riešenia pretrvávajúcich problémov. Bisnode – dáta pre váš úspech.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.