Známy fastfood aj u nás úplne končí s plastovými slamkami a taškami

BRATISLAVA, 18. decembra 2018 (tlacovasprava.sk) – Plast je všade. Je jedným z najpoužívanejších materiálov na svete. Vypuklým problémom sú jednorazovo používané plasty ako sú poháre, slamky, tašky, plastové taniere či rôzne obaly. Len plastových fliaš použijeme každý rok približne 480 biliónov!

Podľa údajov z roku 2017 skončí každoročne v oceáne až 8 miliónov ton plastu a spôsobuje ekologickú katastrofu. Preto ekológovia alarmujú. Separovať už nestačí. Kľúčom je znížiť objem vyprodukovaného plastového odpadu. Pozitívnym príkladom idú spoločnosti, ktoré prestávajú používať jednorazové plasty. Nedávno sa medzi ne zaradilo aj KFC.

Mikroplasty už obsahuje aj voda v Dunaji, kam sa dostávajú z odpadových vôd.

Len v USA ľudia denne vyhodia neuveriteľných 500 miliónov slamiek. Práve slamky patria k 10 predmetom, ktoré sa najčastejšie nachádzajú vo vode či sú pozbierané na plážach. Na Slovensku síce oceán nemáme, no mikroplasty, ktoré vznikajú rozkladaním plastového odpadu v slanej vode, sa dostanú až k nám. Obsahuje ich napríklad mäso morských rýb a živočíchov, ktoré bežne konzumujeme.

Mikroplasty však už obsahuje aj voda v Dunaji, kam sa dostávajú z odpadových vôd (viac tu).

Sieť predajní s rýchlym občerstvením KFC sa preto rozhodla znížiť objem produkovaného plastového odpadu. To, že ako ďalšia firma prestala na svojich prevádzkach používať plastové tašky a plastové slamky, je dobrou správou pre ľudí i prírodu. „Plastové tašky sme nahradili papierovými, ktoré sú biologicky rýchlo rozložiteľné a plastové slamky nahradia slamky vyrobené z cukrovej trstiny. Je to 100 % kompostovateľný a recyklovateľný materiál, ktorý sa veľmi rýchlo rozkladá,“ približuje Lucia Tóthová, marketingová manažérka Queensway Restaurants Slovakia, pod ktorú značka KFC patrí.

Nové, kompostovateľné slamky sú dvojnásobne drahšie ako ich plastová alternatíva, ale je pre nás dôležité znižovať objem plastového odpadu, ktorý produkujeme. Hoci sa ako spoločnosť nevieme kvôli prísnym hygienických štandardom zatiaľ zbaviť plastov úplne, toto je dobrý začiatok,“ dodáva L. Tóthová.

KFC úplne skončilo s plastovými slamkami a taškami

Pre viac informácií kontaktujte:
Katarína Selecká
PR.Konektor
katarina.selecka@prkonektor.sk
0904 283 285

Lucia Tóthová
Queensway Restaurants Slovakia
Lucia.tothova@kfc.co.at
0905 988 253

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.