Do Jasnej už premáva bezplatný SKI & AQUA BUS, prináša viacero noviniek

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, 20. decembra 2018 (tlacovasprava.sk) – Na Liptove premávajú bezplatné SKI & AQUA BUS-y. Lyžiarov od 20. decembra 2018 vozia na zjazdovky do Jasnej z celej Demänovskej doliny. Zároveň spoja svahy Jasnej s Liptovským Mikulášom, Aquaparkom Tatralandia, Bešeňovou, s kúpeľmi na Lúčkach a tiež Liptovským Jánom.

Bezplatné skibusy prepoja tiež Ružomberok a Malinô Brdo. V aktuálnej zimnej sezóne sa podarilo zjednodušiť a zefektívniť grafikon, spoje posilniť o zhruba 20 %, doplniť do všetkých liniek obrazovky aj zvukové hlásiče a vytvoriť novú prehľadnejšiu mapu skibusov. Bezplatná doprava SKI & AQUA BUS na Liptove vstupuje do svojej siedmej lyžiarskej sezóny. Linky prepájajú celý región a sú veľmi pohodlnou formou dopravy najmä pre lyžiarov.

„Za tie roky si už naši klienti na bezplatnú dopravu zvykli a očakávajú ju. Je to pre nich oveľa komfortnejšie riešenie, keď môžu svoje auto zaparkovať pri ubytovacom zariadení a presúvať sa na svahy alebo do akvaparkov linkami SKI & AQUA BUS-ov. Každý rok sa snažíme servis pre návštevníkov Liptova zlepšovať. Aj preto sme do tejto zimnej sezóny zjednodušili a zefektívnili grafikony a najmä narastá nám počet spojov o zhruba dvadsať percent. Naša mapa skibusov dostala novú, prehľadnejšiu podobu. Určite zaujme to, že je spracovaná podobne, ako sme zvyknutí pri doprave metrom v európskych veľkomestách,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč.

Bezplatná doprava SKI & AQUA BUS na Liptove vstupuje do svojej siedmej lyžiarskej sezóny. Linky prepájajú celý región a sú veľmi pohodlnou formou dopravy najmä pre lyžiarov.

Veľkým prínosom by mali byť aj nové typy zastávok vo vybraných lokalitách smerom z Jasnej, ktoré budú výraznejšie a teda popri ceste oveľa lepšie viditeľné a aj obsahovo prehľadné.

„Naši lyžiari iste ocenia aj ďalšiu novinku. Zastávka „záchytné parkovisko“ v blízkosti Demänovej, bude odteraz vnímaná aj ako náš spoločný prestupový bod pre všetky linky. Najmä pri linkách do Liptovského Jána či do Bešeňovej a na Lúčky sa stávalo, že lyžiari nasadli do liniek premávajúcich len v lokalite Demänovskej doliny a keď prišli na problém, tak už bolo náročnejšie prestúpiť do svojej linky. Nateraz sme tento problém vyriešili a na zastávke „záchytné parkovisko“ budú môcť v pohode prestúpiť do svojej správnej linky,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Po pozitívnych skúsenostiach z minulých rokov bude aj túto zimu v prevádzke linka Night City Bus. V hlavnej zimnej sezóne, od 9. januára, bude každú stredu voziť hostí z Jasnej a po novom aj z neďalekej Tatralandie za programom do Liptovského Mikuláša.

Bezplatná doprava skibusmi je pre našu organizáciu skutočne veľkým a významným projektom. Každú zimu prinášame novinky, ktoré sa opierajú o naše skúsenosti a o skúsenosti našich partnerov a hostí z praxe z minulých rokov. Počiatočná nedôvera z prvých zím je dávno za nami a dopyt o túto dopravu už len rastie. Aj preto, že linky sú vyťažené, musíme zvyšovať komfort prepravy a vylepšovať informovanosť lyžiarov. Všetky naše autobusy sú preto vybavené obrazovkami a zvukovými hlásičmi, ktoré efektívne hosťa nasmerujú do výstupného bodu, o ktorý má záujem. Myslíme aj na rodiny s deťmi, ktoré väčšinou netrávia celý deň na lyžiach a chcú skončiť skôr. Preto sme doplnili navyše popoludňajší spoj z Jasnej, čím otvárame rodinám priestor na oddych, ale aj efektívnejšie využívanie atraktívnej ponuky nášho regiónu,” povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptov Jasná Chopok Demänovská dolina
Región totiž ponúka výborné možnosti kombinovať lyžovačku s kúpaním, a to v akomkoľvek počasí, vďaka termálnym aj minerálnym prameňom.

Linky často využívajú dovolenkári aj na presuny do jednotlivých akvaparkov. Región totiž ponúka výborné možnosti kombinovať lyžovačku s kúpaním, a to v akomkoľvek počasí, vďaka termálnym aj minerálnym prameňom.

Bezplatné linky SKI & AQUA BUS-ov spájajú hlavné atrakcie Liptova: stredisko Jasná, Malinô Brdo, Tatralandiu, Bešeňovú, Kúpele Lúčky, Liptovský Mikuláš, Liptovský Ján a Ružomberok. Skibusy jazdia medzi strediskami od ranných hodín až do večera a denne prepravujú stovky návštevníkov. Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV prevádzkuje dokopy až sedem liniek. V linke, ktorá premáva medzi akvaparkom Tatralandia, Liptovským Mikulášom a Jasnou dokonca majú lyžiari bezplatné WiFi pripojenie. Sieť liniek môžu zadarmo využívať majitelia kariet Liptove Region Card a gopass, ako aj denných skipasov. Do novej sezóny navyše autobusy vstupujú s graficky inovovanými polepmi.

Aktuálne informácie o premávke skibusov do Jasnej a na Malinô Brdo nájdu hostia na stránke regiónu https://www.visitliptov.sk/doprava-skibus/, na webových stránkach jednotlivých atrakcií a miest, kde bezplatné skibusy jazdia a tiež v mobilnej aplikácii Liptova. Grafikony sú dostupné v ubytovacích zariadeniach aj v infocentrách po regióne.

Projekt bezplatnej dopravy SKI & AQUA BUS v regióne realizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV v spolupráci so strediskom Jasná a Malinô Brdo a používa na ňu aj prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške viac ako sto tisíc eur. Celkové náklady na tento projekt na zimnú sezónu 2018/19 presahujú až 223 tisíc eur.

Ing. Katarína Šarafínová
Manažér pre komunikáciu a PR
mob. +421 918 580 205
mail: sarafinova@visitliptov.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.