Michal Truban: Prečo a komu som predal Websupport (VIDEO)

BRATISLAVA, 11. februára 2019 (tlacopvasprava.sk) – Michal Truban vybudoval najväčšiu firmu na slovensku v oblasti webhostingu. Vďaka inovatívnemu prístupu z firmy vybudoval za 15 rokov spoločnosť, ktorá zaujala zahraničných investorov z Dánska. Tí chcú jej úspech preniesť na celoeurópsku úroveň.

“Svoj podnikateľský sen som si už splnil. Dokázal som, že úspešná Slovenská firma sa dá vybudovať čestne a čisto. Teraz idem naplno do politiky, aby som ukázal, že tak čestne a transparentne sa dá riadiť aj štát. Potrebujeme tam dostať ľudí, ktorí v živote niečo dokázali”, povedal podpredseda Progresívneho Slovenska Michal Truban.

“Vďaka peniazom, ktoré som zarobil môžem byť v politike naozaj slobodný. Nebudú za mnou ani za Progresívnym Slovenskom stáť žiadni oligarchovia alebo mecenáši v pozadí, ktorí by si od nás potom nárokovali nejaké kšefty so štátnom”, pokračoval.

Michal Truban oznámil predaj Webbsupportu

Okrem víťaznej ponuky z Dánska, prišla ponuka od “slovenského finančného žraloka”. Túto ponuku som však odmietol, aj napriek tomu, že bola vyššia. Chcel som, aby firma skončila v slušných rukách.”, dodal Michal Truban ako riaditeľ Websupportu roky upozorňuje na korupciu v štátnom IT.

Založil neziskovú organizáciu na odhaľovanie korupcie Slovensko.Digital. Neskôr spoluzaložil politické hnutie Progresívne Slovensko, ktorého cieľom je posunúť Slovensko dopredu. Na jeseň predstavil svoj plán “Radikálnej digitalizácie” krajiny.

100% pozornosti budúcnosti Slovenska

Skúsenosti z vybudovania úspešnej Slovenskej IT firmy chce Truban využiť v prospech Slovenska.

“Chcem odstrániť papierovačky a prebujnelú byrokraciu tým, že radikálne digitalizujeme štát. Dnes nám technické možnosti dovoľujú, aby občania dokázali všetko čo potrebujú riešiť so štátom a úradmi pohodlne z domu cez mobil”, povedal.

VIDEO: PREDAL SOM WEBSUPPORT

 

Príbeh WS pokračuje na medzinárodnej úrovni

K transakcii prichádza vo veľmi úspešnom období výrazného rastu (viac ako 17% YoY) a po niekoľkých rokoch odmietania ponúk. Dánska investičná spoločnosť Axcel ponúkla okrem vysokej valuácie aj množstvo synergií – a hlavne ambíciu posunúť úspešný príbeh ďalej za hranice Slovenska.

Slovenská hostingová jednotka sa stáva členom Loopia Group. Pridáva sa tak k švédskej jednotke Loopia a českej trojke Active24. Výber WebSupportu bol založený na dlhodobej finančnej výkonnosti, spokojnosti zákazníkov, unikátnej kultúre a silnom tíme.

Axcel je investičná spoločnosť s hlavným sídlom v Kodani, ktorá spravuje kapitál súkromných investorov a investuje predovšetkým do stredne veľkých podnikov v rôznych odvetviach. V súčasnosti disponuje piatimi fondami s celkovým kapitálom v hodnote viac ako 1,9 miliardy eur.

Ľubomír Ondrejkovič
riaditeľ komunikácie
ondrejkovic@progresivne.sk
0910 947 777

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.