Online kariérny showroom Proudly ohlásil nového vlastníka zo zahraničia

BRATISLAVA, 18. februára 2019 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Proudly vstúpila na slovenský trh vlani. Po troch rokoch svojho pôsobenia získava prvý český kariérny showroom silnú zahraničnú oporu a stáva sa súčasťou Welcome to the Jungle, prvého európskeho multiobsahového média zameraného na trh práce.

„Investorov či záujemcov o Proudly sme zaznamenali za tie 3 roky viac. Od počiatku sme sa tejto myšlienke nebránili, pretože sme vedeli, že silný zahraničný hráč nám môže pomôcť uskutočniť to, čo sme vždy chceli – vytvoriť nástroj pre globálny pracovný trh,“ vysvetľuje Jan Klusoň (CEO Proudly), že pre rozvoj Proudly bol vstup zahraničného vlastníka súčasťou dlhodobej stratégie.

Nové vedenie firmy – CEO Jan Klusoň, nový vlastník Jérémy Clédat a Tomáš Rašner, doterajší spoluvlastník

Intenzívne rokovania s Welcome to the Jungle začali v lete 2018. „Skvelá práca tímu je vizitkou toho, že sa celá akvizícia podarila. Nároky zo strany zahraničného investora boli nemalé a naši ľudia ich dokázali presvedčiť, že odvádzajú skvelú prácu, ktorej rozumejú,“ dodáva Jan.

Prečo práve Welcome to the Jungle?

„S Welcome to the Jungle sme o sebe vedeli už dlhší čas. V mnohých ohľadoch pre nás boli vždy inšpiráciou, pretože v Európe podobných projektov tohto rozmeru nie je veľa,“ objasňuje Honza. Aktuálne je možné na webe Welcome to the Jungle objaviť zhruba dvetisíc spoločností, ktoré tu majú svoj profil a desiatky tisíc pracovných ponúk. Welcome to the Jungle – rovnako ako Proudly – stavia najmä na videách, fotkách a predstavovaní celkovej firemnej kultúry. Ich ambíciou je stať sa celoeurópskou jednotkou, k čomu má pomôcť aj akvizícia Proudly.

Prečo práve Proudly?

„Spojenie s Proudly bolo pre nás logickým krokom. V roku 2019 plánujeme expanziu na španielsky trh. Proudly pre nás predstavuje Českú republiku, Slovensko a plány s ďalšími európskymi trhmi, kde už môžeme postupovať spoločne,“ vysvetľuje Jérémy Clédat, CEO a spoluzakladateľ Welcome to the Jungle, ktorý v Prahe so svojím tímom na jeseň absolvoval schôdzky so všetkými Proudly tímami, aby sa s chodom firmy podrobne oboznámil a potvrdil si možnosť vzájomnej spolupráce.

„Je pre nás veľmi dôležitý celý tím, ktorý tvorí Proudly. O fungovaní firmy to prezradí oveľa viac ako povedzme účtovné audity. Na jeseň sme sa definitívne uistili, že si s ľuďmi v Proudly rozumieme v tom, akým smerom je potrebné ísť,“ uzatvára Jérémy.

Zahraničná expanzia

„Veríme, že spojenie s Welcome to the Jungle pre nás bude prínosom pri ďalších expanziách do zahraničia a zároveň môže posunúť náš súčasný obsah a produkt,“ toto si sľubuje od zmeny Jan, ktorý Proudly naďalej povedie ako CEO.

V spoločnosti bude pokračovať i Tomáš Rašner, doterajší Co-Founder Proudly. Ten už v roku 2016 úspešne predal car-sharingový projekt Jízdomat francúzskemu BlaBlaCar, v roku 2017 zas časopis Studenta vydavateľskému domu Economia. Teraz sa zameria na ďalšiu zahraničnú expanziu Proudly.

O Welcome to the Jungle

Firma vznikla rovnako ako Proudly v roku 2015. Založili ju Jérémy Clédat a Bertrand Uzeel. Welcome to the Jungle je odborná mediálna spoločnosť, ktorá tvorí multiformátový obsah (články, seriály, podcasty, magazíny, akcie atď.) s cieľom inšpirovať ostatných k úspešnej kariére a radosti z práce.
Welcome to the Jungle má tiež bohatý web s takmer 1 900 detailnými profilmi rôznych firiem. Profily obsahujú fotky, videá a štatistiky (napr. počet zamestnancov, pohlavie, priemerný vek) a poskytujú tak kandidátom cenné informácie o firme, aby lepšie spoznali firemnú kultúru, do ktorej zapadnú. Welcome to the Jungle ponúka aj tzv. WelcomeKit – systém na sledovanie uchádzačov (applicant tracking system; ATS), ktorý umožňuje personalistom nielen zverejňovať neobmedzené množstvo pracovných ponúk, ale i spravovať jednotlivé odpovede uchádzačov efektívne a v spolupráci s ostatnými kolegami.

O Proudly

Proudly je online kariérny showroom, ktorý prináša pracovné ponuky od takmer 100 firiem z Česka aj Slovenska. Firmy prezentuje predovšetkým z hľadiska firemnej kultúry a audiovizuálneho obsahu, ktorými sa snaží danú spoločnosť priblížiť potenciálnym uchádzačom o prácu.

Kontakt pre médiá:
Markéta Mazačová (Foitová)
Proud PR and Content Manager
+420 602 640 788
marketa.mazacova@proudly.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.