Olympijský výbor je sklamaný ďalším odkladom rozhodnutia Košíc ohľadne festivalu mládeže EYOF 2021

BRATISLAVA 8. marca 2019 (tlacovaspravba.sk) – Predstavitelia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) počas piatka 8. marca prostredníctvom živého vysielania na internete niekoľko hodín pozorne sledovali mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva v Košiciach, ktoré sa venovalo otázke príprav XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021 v Košiciach.

SOŠV listom zo 4. marca vyzval primátora mesta Košice, aby najneskôr práve do 8. marca 2019 oznámil SOŠV jasné stanovisko mesta k organizácii letného EYOF 2021, aby všetky zúčastnené strany vedeli, aký je skutkový stav.

Slovenský olympijský a športový výbor

Žiaľ, uznesenie mestského zastupiteľstva, prijaté až v neskorších popoludňajších hodinách, znamená ďalší odklad vyjadrenia jasného postoja mesta Košice k tomu, či letný EYOF 2021 chce, alebo nechce organizovať. Mestské zastupiteľstvo sa podľa uznesenia má touto témou znovu zaoberať na ďalšom mimoriadnom zasadnutí, ktoré má primátor zvolať najneskôr do 22. marca.

Vedenie SOŠV, ktoré vzhľadom na neúprosne plynúci čas očakávalo jasné stanovisko k dnešnému dňu, je znepokojené výsledkom rokovania mestského zastupiteľstva. Je totiž zrejmé, že uvedené uznesenie neposkytuje žiadne záruky, že konečné vyjadrenie mesta o niekoľko dní bude kladné. A naťahovaním času sa zužuje priestor na hľadanie prípadného alternatívneho riešenia.

Zástupcovia SOŠV o výsledku aktuálneho rokovania mestského zastupiteľstva v Košiciach okamžite informovali prezidenta Európskych olympijských výborov (EOV) Janeza Kocijančiča. Prezident EOV vyjadril znepokojenie organizácie (EOV) z vývoja a zástupcov SOŠV informoval, že Európske olympijské výbory vydajú svoje stanovisko k veci začiatkom budúceho týždňa.

Pre ďalší vývoj v celej záležitosti bude kľúčové práve stanovisko EOV, ktoré sú vo veci príprav letného EYOF 2021 treťou zmluvnou stranou a zároveň sú vlastníkom práv na podujatie.

Kontakt pre médiá:
PhDr. Ľubomír Souček
riaditeľ mediálnej komunikácie
Slovenský olympijský a športový výbor
Kukučínova 26, 838 08 Bratislava, Slovenská republika
soucek@olympic.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.