Lebo Brexit? Briti majú na Slovensku stále viac firiem aj kapitálu

BRATISLAVA, 13. marca 2019 (tlacovasprava.sk) – Do konca marca 2019, kedy by mala Veľká Británia opustiť Európsku úniu, ostávajú necelé tri týždne. A zdá sa, že záujem britských podnikateľov o biznis na Slovensku stále narastá.

Od júla 2018 do dnešných dní u nás vzniklo 163 nových firiem s majiteľom z Veľkej Británie. Na Slovensku tak dnes podniká historicky najviac britských firiem (1 466) a rovnako rekordná je i výška vlastneného základného kapitálu, ktorý presiahol miliardu eur. Detailnú analýzu priniesla poradenská spoločnosť Bisnode, jednotka v poskytovaní dát ekonomických informácií.

Podľa zistení spoločnosti Bisnode, počet firiem s britským vlastníkom na Slovensku rastie kontinuálne od roku 2015, kedy u nás bolo zaregistrovaných 988 britských podnikov. Za štyri roky založili Briti 478 nových firiem, pričom vlastnený základný kapitál sa zvýšil takmer trojnásobne.

„V súčasnosti na Slovensku podniká 1 466 britských firiem, ktoré dovedna vlastnia základný kapitál vo výške 1 061 172 472 eur. Potvrdili sa tak naše očakávania, že Slovensko by mohlo z Brexitu vyťažiť. Záujem Britov o slovenský trh z roka na rok rastie,“ hodnotí analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Počet a investície spoločností z Veľkej Británie na Slovensku.

Na polrok minulého roka bolo podľa databáz Bisnode zaregistrovaných na Slovensku 1 303 firiem s britským vlastníkom, čo bolo o 163 podnikov menej, ako v súčasnosti. Ide o takmer 13 percentný medziročný nárast počtu firiem.

Rekordné čísla však padali aj pri vlastnenom základnom kapitále. Ten sa od minulého roka zvýšil o 266 741 960 eur, čo predstavuje takmer 34 percentný nárast.

Môže to znamenať, že podnikatelia z Veľkej Británie rozbiehajú na Slovensku väčší biznis,“ dodáva Petra Štěpánová.

Viac informácií poskytne:
Petra Štěpánová, PR Director
Telefón: +420 606 744 909
E-mail: petra.stepanova@bisnode.com

O Bisnode
Bisnode, progresívny líder v dátach a analytike, ktorý využíva smart data a odhaľuje tak budúcnosť. Viac ako 2 100 našich zapálených a zvedavých zamestnancov spolupracuje v 19 krajinách Európy. Používajú analytiku a skóringové modely, vďaka ktorým predpovedajú zákaznícke správanie, poskytujú kľúčové detailné informácie a nachádzajú inovatívne riešenia pretrvávajúcich problémov. Bisnode – dáta pre váš úspech.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.