Na Chopku pred víkendom zasnežovali!

JASNÁ, 27. marca 2019 (tlacovasprava.sk) – Dobré správy pre lyžiarov. Na Chopku dnes ráno vďaka ochladeniu opäť zapli snežné delá. Technické zasnežovanie by malo doplniť zásoby snehu tak, aby lyžovačka v najväčšom stredisku na Slovensku mohla trvať čo najdlhšie.  

Zasnežujeme vrchnú časť Chopku zo severnej strany. Začali sme už ráno. Ak to počasie dovolí, chceli by sme pokračovať až do zajtra. Aktuálne máme na Chopku -6°C, vďaka čomu sme mohli pustiť zasnežovanie na plný výkon,“ uviedol Martin Kupčo, vedúci lyžiarskych tratí a zasnežovania v stredisku Jasná. V súčasnosti je na hlavných zjazdovkách od 50 do 150 cm snehu.

Ochladenie a možnosť zasnežovania by mali pomôcť zabezpečiť dostatok snehu pre skvelú jarnú lyžovačku v Jasnej minimálne do Veľkej noci.

Ochladenie a možnosť zasnežovania by mali pomôcť zabezpečiť dostatok snehu pre skvelú jarnú lyžovačku v Jasnej minimálne do Veľkej noci a predĺžiť tak možnosť zážitkov aj pre všetkých majiteľov sezónnych skipasov známych ako Šikovná sezónka.

Zaujímavosťou je, že kým v Nízkych Tatrách prišlo k slovu technické zasnežovanie, k Vysokým Tatrám bola štedrejšia príroda – na Štrbskom Plese za posledných 24 hodín napadlo do 20 cm,  v Lomnickom sedle od 20 do 40 cm nového snehu. Aj vysokotatranské strediská tak mieria za skvelou veľkonočnou lyžovačkou.

Technické zasnežovanie by malo doplniť zásoby snehu tak, aby lyžovačka v najväčšom stredisku na Slovensku mohla trvať čo najdlhšie. 

Kontakt pre médiá:
Mgr. Marián Galajda
PR manažér
Tatry mountain resorts a.s.
Tatranská Lomnica 41, 059 60, Vysoké Tatry, Slovakia
E-mail: marian.galajda@tmr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.