Hornbach spúšťa predaj paliet, z ktorých si vyrobíte originálny nábytok do bytu aj záhrady

BRATISLAVA, 5. apríla 2019 (tlacovasprava.sk) – Nábytok z paliet patrí medzi originálne doplnky či už v interiéri alebo exteriéri. Jeho najväčšou výhodou je, že si z neho môžete vyrobiť presne taký nábytok, aký potrebujete. Nechajte sa inšpirovať odborníkmi zo spoločnosti Hornbach, ako si z projektovej palety vyrobiť sedenie, stôl alebo policu.

„Pokiaľ sa vám páči paletový nábytok alebo paletové bytové doplnky, iste oceníte našu širokú ponuku projektových paliet. Ľahko z nich vytvoríte napríklad vonkajšie alebo vnútorné posedenie, stôl či posteľ. Fantázii sa medze nekladú. Projektové palety sú zo smrekového dreva s klasickým rozmerom 120 x 80 x 15 cm a vybrať si môžete z bielej, antracitovej, hnedej, pínie, sivej a svetlohnedej farby,“ radí David Benda, odborník z oddelenia záhrady v projektových marketoch Hornbach.

Stolík na kolieskach

Na spodnú stranu palety priskrutkujte do všetkých štyroch rohov stabilné kolieska. Potom ju položte na druhú paletu a poriadne ich pomocou skrutiek spojte. Pokiaľ by ste si chceli radšej postaviť stabilný stôl, môžete miesto koliesok použiť ďalšiu paletu ako bočné steny a nohy stola zároveň.

Sedenie z paliet

Pripravte si tri stabilné palety. Položte dve palety na seba a priskrutkujte. Tretiu paletu použite ako operadlo. Postavte ju na dlhšiu stranu a na niekoľkých miestach poriadne priskrutkujte. Operadlo by malo byť stabilné, aby vydržalo záťaž. „Pri výrobe takéhoto sedenia môžete používať svoju fantáziu a upraviť si ho podľa svojich potrieb. Výhodou paliet je, že si môžete plánovaný nábytok skúšobne poskladať. Keď dosiahnete jeho finálnu podobu, tak ho už iba priskrutkujete,“ dodáva David Benda z Honbachu.

Otvorená polica

Na zostavenie základnej police budete potrebovať dve palety a drevené dosky, ktorých dĺžka by mala zodpovedať dĺžke police. Počet dosiek vypočítajte podľa ich šírky, aby bol pokrytý celý povrch police. Obidve palety postavte na bok, oproti sebe.

Vzdialenosť medzi nimi ponechajte podľa dĺžky pripravených dosiek. Palety musia byť k sebe otočené spodnou časťou, aby sa na vzniknuté výčnelky dali položiť drevené dosky. Tými totiž police dotvoríte. Pokiaľ plánujete prichytiť policu o stenu, privŕtajte palety už teraz. Na pripravené palety následne pripevnite dosky, tak vznikne horný diel police. V prípade, že regál bude stáť v priestore, je nutné ho na zadnej strane spevniť diagonálou. Tú vytvoríte pomocou dvoch prekrížených dosiek, ktoré pripevníte k zadnej časti.

Fantázii sa medze nekladú

Vyrobiť nábytok z paliet je jednoduché. Návody je možné upraviť podľa fantázie. Stačí keď k vyrobenému sedeniu pridáte ešte jedno také isté a vznikne vám sedačka. Pokiaľ nechcete pohyblivý stolík, ale dávate prednosť stabilnému, použite ďalšiu paletu ako bočnú stenu stola. Tá bude zároveň slúžiť ako nožičky. Pre nižší stôl rozpoľte jednu paletu a každú polovicu použite na jednu stranu. Policu z paliet môžete navýšiť pridaním ďalších paliet a dosiek.

Pri výrobe nábytku sa nemusia používať iba projektové palety, ale dopomôžu aj drevené dosky a laty. Na rezanie drevených paliet použite uhlovú brúsku. V prípade potreby paletu pred použitím ešte zbrúste a natrite akrylovou farbu. Náter nechajte poriadne zaschnúť.

O spoločnosti Hornbach:
Spoločnosť HORNBACH je nezávislá, rodinná spoločnosť, založená v roku 1877. Ako jediná v segmente stavebných marketov má za sebou históriu siahajúcu cez päť generácií. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 154 stavebných a záhradných marketov v deviatich európskych krajinách, z toho 3 v Slovenskej republike. Ďalšie dva sú v procese výstavby.
Koncept predaja a sortiment výrobkov sa plne orientuje na potreby zákazníkov, ktorí realizujú svoje projekty, ale tiež na profesionálov. HORNBACH svojim zákazníkom zaručuje trvalo nízke ceny a zaisťuje si tak prvenstvo vo svojom odbore. Mnohé nezávislé testy a štúdie potvrdzujú vysokú kvalitu poskytovaného poradenstva a tiež výborný servis.
Spoločnosť Hornbach je priekopníkom v odbore, pretože práve ona otvorila prvý kombinovaný stavebný a záhradný market (1968), prvý veľkoplošný „stavebný hobby market“ (1980) a prvý stavebný market s integrovaným Drive-in centrom (2003). Týmito krokmi opakovane potvrdzuje svoju schopnosť inovovať. HORNACH je niekoľko desiatok rokov významným zamestnávateľom, v súčasnosti sa na úspechu firmy podieľa približne 16 500 zamestnancov.

Kontakt pre médiá:
Zuzana Božeková
Key Communications, s. r. o.
Poštová 1, 811 06 Bratislava
zuzana.bozekova@keycommunications.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.