Hokejové fanzóny počas MS: Okrem Košíc a Bratislavy aj ďalších 5 miest plných zábavy pre fanúšikov

KOŠICE, 7. apríla 2019 (tlacovasprava.sk) – Návštevníci 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji i fanúšikovia bez vstupeniek si môžu užiť úžasnú hokejovú atmosféru tradične aj vo fanzónach.

Na vyhradených plochách v pešej dostupnosti od Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave a Steel arény v Košiciach sa môžu dobre zabaviť, občerstviť i sledovať prenosy zo zápasov šampionátu.

V Bratislave vyrastie špeciálna fanúšikovská dedina na námestí pred Istropolisom, v Košiciach priamo v Kulturparku. Do zón stretnutí, zábavy a oddychu sa návštevníci dostanú pohodlne pešo z oboch šampionátových arén.

Galéria: Fanzóna v Košiciach

Fanzóny sú určené pre všetkých záujemcov, nielen pre tých, ktorí majú vstupenku. Vstup do fanzón je zadarmo a veríme, že atmosféra v nich bude minimálne tak dobrá, ako na štadiónoch,“ uviedol riaditeľ pre partnerstvá a špeciálne projekty 2019 IIHF MS Lukáš Donoval.

Svoje brány otvoria fanzóny prvýkrát 10. mája. Počas každého hracieho dňa budú otvorené hodinu pred začiatkom prvého zápasu, zatvárať sa budú hodinu po skončení posledného stretnutia daného dňa.

Návštevníci sa môžu tešiť na premietanie zápasov šampionátu na veľkoplošných obrazovkách a bohatý sprievodný program. Ten budú moderovať hlasy a tváre Funrádia. Pri Istropolise sa budú striedať Sajfa, Julo, Vera, Didiana a Mimo, v Kulturparku zasa Junior a Marcel.

Galéria: Fanzóna v Bratislave

„Je to pre nás česť, že môžeme byť súčasťou majstrovstiev sveta a že môžeme byť súčasťou oficiálnej fanzóny. Budeme sa spolu s kolegami starať o to, aby tá atmosféra bola jedinečná pre Slovákov, ale aj pre zahraničných hostí. Veríme, že sa z Košíc dostaneme spolu s našou reprezentáciou aj do Bratislavy, čo by znamenalo, že naši chlapci postúpili zo základnej skupiny,“ vyslovil prianie moderátor Milan Zimnýkoval, alias Junior.

Fanzóny budú rozdelené na dve časti. Prvá bude patriť partnerom a sponzorom majstrovstiev sveta. V ich stánkoch budú rôzne aktivity pre návštevníkov. Každý deň sa budú žrebovať vstupenky na zápasy, takže aj návštevníci fanzón bez lístkov sa môžu nečakane dostať do hľadísk oboch arén a vychutnať si zápasy naživo. Chýbať nebude predaj rôznych suvenírov a dresov jednotlivých tímov. V rámci partnerskej zóny sa budú prezentovať aj obe hostiteľské mestá.

„Šampionát je pre nás z hľadiska propagácie nášho regiónu veľmi dôležitý. Okrem prvotného zámeru poskytnúť návštevníkom majstrovstiev sveta čo najviac informácií o turisticky atraktívnych lokalitách v Košiciach a okolí, je našim cieľom, aby sa k nám zahraniční fanúšikovia vrátili, pretože im máme čo ponúknuť,“ povedal výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice Miloslav Klíma.

V druhej časti fanzón dostanú návštevníci možnosť využiť bohatú ponuku jedál a nápojov v gastro stánkoch, posedieť si a aj pozrieť si na veľkoplošných obrazovkách zápasy šampionátu. Fanzóny sú jediné miesta v okolí arén, ktoré ponúkajú túto možnosť. Vysielacie práva totiž vlastní Medzinárodná hokejová federácia a túto možnosť neudelila nikomu inému.

2 + 5 fanzón

„Pozývame fanúšikov, aby prišli, aj keď nemajú lístok. A keď už vstupenku majú, môžu prísť v dostatočnom predstihu pred stretnutím. Urobíme všetko pre to, aby si aj z fanzón odniesli pekné zážitky,“ dopĺňa Donoval.

O pekných hokejových zážitkoch by vedel rozprávať i strieborný medailista z MS 2012 Marcel Haščák. Na šampionát v Bratislave a Košiciach sa už veľmi teší. „Za svetovým hokejom zväčša musíme cestovať. Tentokrát svetový hokej príde za nami, čo je fantastické. Teším sa na kvalitné zápasy v Košiciach a chalanom v reprezentácii držím palce. Verím, že pred domácimi fanúšikmi nebudú mať zviazané ruky. Bolo by krásne zopakovať si niektorý z úspechov, ktoré sa nám v minulosti podarilo dosiahnuť,“ povedal Haščák.

Okrem oficiálnych fanzón v Bratislave a Košiciach pripravil Slovenský zväz ľadového hokeja pre fanúšikov ďalších päť Kaufland fanzón slovenského hokeja.

„Chceme byť čo najbližšie k ľuďom a chceme, aby hokejom žilo celé Slovensko a nielen Bratislava a Košice. Premietanie zápasov, súťaže o vstupenky, sprievodný program a rôzne atrakcie čakajú aj na obyvateľov miest Nitra, Trenčín, Banská Bystrica, Martin a Poprad,“ vysvetlil riaditeľ marketingu SZĽH Vladimír Janček.

Stanové mestečko

Okrem bezplatného vstupu do fanzón organizátori pripravili fanúšikom v Košiciach aj možnosť cenovo prijateľného ubytovania. Stanové mestečko Tent Inn v lokalite kúpaliska Ryba – Anička ponúka ubytovanie v dvojmiestnom stane už za 29 € na noc. Záujemcovia si ho môžu rezervovať cez oficiálneho predajcu vstupeniek na 2019 IIHF MS cez ticketportal.

„Mesiac pred majstrovstvami máme ešte dostatok voľných miest na ubytovanie fanúšikov. Na prenájom ponúkame 400 stanov. Záujemcovia o ubytovanie si nemusia nosiť nič. Poskytneme im postele, vankúše aj prikrývky. K vybaveniu patria i keramické toalety, čisté sprchy, snack bar, či uzamykateľné skrinky s 24-hodinovým security servisom,“ priblížil prevádzkovateľ stanového mestečka Boris Daniel.

Michaela Grendelová
riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS
tel. číslo: +421 911 101 801
e-mail: Michaela.Grendelova@2019.iihfworlds.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.