Svetový deň hygieny rúk: Prvotriedna starostlivosť o čistotu je vo vašich rukách

PRAHA, 3. mája 2019 (tlacovasprava.sk) – 5. máj je Svetovým dňom hygieny rúk, ktorý vyhlasuje Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization, WHO). Tork, globálna značka skupiny Essity, sa do osláv tohto dňa zapája už veľa rokov.

Značka Tork ako dodávateľ profesionálnych hygienických riešení dlhodobo upozorňuje na to, akú dôležitú rolu hrá hygiena rúk pri znižovaní výskytu infekcií spojených s poskytovaním zdravotníckej starostlivosti (healthcare-associated infections, HAIs).

5. máj je Svetovým dňom hygieny rúk, ktorý vyhlasuje Svetová zdravotnícka organizácia (World Health Organization, WHO). Tork, globálna značka skupiny Essity, sa do osláv tohto dňa zapája už veľa rokov.

V piatich rôznych krajinách vykonal Tork prieskum, z ktorého vyplynulo, že viac, ako polovica zdravotníckeho personálu by si priala, aby mala hygiena rúk vyššiu prioritu 1.

Táto celkom jednoduchá činnosť, totiž hygiena rúk, je stále základným a hlavným spôsobom, ako znižovať výskyt infekcií spojených s poskytovaním zdravotníckej starostlivosti a šírením potenciálnych patogénov v zdravotníckych zariadeniach 2.

Zvyšovanie povedomia o tom, prečo, ako, kedy a kde je hygiena rúk dôležitá, môže pomôcť zlepšiť hygienu v kritických prostrediach a nepochybne tiež pomôcť robiť svet zdravší. Preto si Svetová zdravotnícka organizácia zvolila ako hlavnú tému pre tohtoročný Svetový deň hygieny rúk „spájať ľudí“ a šíriť globálnu osvetu o účinných postupoch pri hygiene rúk.

Pri príležitosti Svetového dňa hygieny rúk Tork ako expert na hygienu znovu apeluje, že hygiena rúk zostáva jednou z najjednoduchších a najdôležitejších metód v boji proti infekciám v prostredí zdravotníckych zariadení.

Ďalšie informácie poskytne:
Petra Biache
Tork PR & Communication
petra.biache@foxhunter.cz

O značke Tork®
Značka Tork ponúka produkty a služby profesionálnej hygieny zákazníkom po celom svete, od reštaurácií a zdravotníckych zariadení po kancelárie, školy a priemysel. Medzi naše výrobky patria dávkovače, papierové uteráky, toaletný papier, mydlo, vreckovky, papierové utierky, ale aj softwarové riešenia pre upratovanie na základe analýzy a vyhodnotenia dát. Tork sa stal lídrom na trhu vďaka svojim odborným znalostiam v oblasti hygieny, funkčnému designu a udržateľnosti. Tork je globálna značka spoločnosti Essity a je oddaným partnerom zákazníkov vo viac ako 110 krajinách. Čerstvé správy a inovácie spoločnosti Tork nájdete vždy na http://www.tork.cz.

O spoločnosti Essity
Essity je globálnym lídrom v oblasti hygieny a zdravia. Zameriava sa na zlepšovanie každodenného života prostredníctvom svojich produktov a riešení. Názov Essity vychádza z anglických slov „essentials“ a „necessities“ (základné potreby). Náš obchodný model je postavený na trvalej udržateľnosti a vytvára hodnoty pre ľudí aj pre prírodu. Essity obchoduje približne v 150 krajinách sveta pod značkami globálnych lídrov TENA a Tork, ale aj ďalšími silnými značkami ako sú JOBST, Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda a Zewa. Essity zamestnáva približne 47 tis. ľudí. Čisté predaje sa v roku 2018 vyšplhali na cca 118,5 mld. SEK (11,6 mld. EUR). Ústredie spoločnosti Essity sa nachádza vo švédskom Stockholme. Spoločnosť je kótovaná na burze Nasdaq Stockholm. Ďalšie informácie nájdete na http://www.essity.com.

*1 Prieskum Tork Healthcare na tému hygiena rúk (2018)

*2 Dôkaz, že hygiena rúk v prostredí poskytovania zdravotníckej starostlivosti znižuje prenos a infekcie spôsobené odolnými organizmami. WHO – World Health Organization. https://www.who.int/gpsc/5may/MDRO_literature-review.pdf

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.