Truban o Matovičovi a Ficovi: Stará generácia politikov začína útočiť

BRATISLAVA, 25. júla 2019 (tlacovasprava.sk) – Michal Truban, líder koalície Progresívneho Slovenska a SPOLU – občianska demokracia, reagoval na útoky poslancov Matoviča a Fica.

Ľudia sa nás pýtajú, koho myslíme tou generáciou starých politikov, ktorú chceme vymeniť. Je to generácia politikov, ktorá za 20 rokov zlyhala v riešení kľúčových problémov krajiny a teraz namiesto spolupráce útočí, vymýšľa si a rozdeľuje. Pán Fico aj pán Matovič svojimi vyjadreniami ukázali, že patria presne do tej starej generácie politikov,” povedal Truban.

Michal Truban
Michal Truban. Foto: FB Michal Truban

“Pri vyjadreniach a krivých obvineniach na Inciatívu Za Slušné Slovensko a nás od Fica a Matoviča, necítim zlosť, nemám vôbec chuť im to oplácať, práve naopak, to je to, čo by chceli a potrebovali. Pre nich je konflikt víťazstvom,” pokračoval Truban.
Igora Matoviča a Roberta Fica vníma Truban ako dvoch ľudí, ktorí sa boja, že čoskoro prídu o svoje miesta, o svoje ambície a o svoje hry.

Truban vyzval každého, kto si ich vyjadrenia pozrie “Prosím spýtajte sa sami seba, či to, čo rozprávajú, rozprávajú, aby rekonštruovali nemocnice, zvýšili mzdy alebo pomohli dôchodcom? Alebo to rozprávajú, aby si našli voličov, ktorých presvedčia konšpiráciami, že nás platí Soroš?”

“Vieme, že sa spájame a rastieme, vieme, že sa nás boja, vieme, že kvôli tomu budú útočiť. Chápem, že robia, to, čo robili celý čas v politike. Netreba do toho ťahať mladých ľudí z Iniciatívy Za slušné Slovensko. Nezneužívajte ich prosím na vaše politické boje, ktoré vediete proti nám – novej generácii politikov,” dodal Truban.

Truban poslal odkaz pre Fica a Matoviča “Nebojíme sa vás a každým ďalším útokom sme pripravenejší a odhodlanejší vašu generáciu vymeniť, lebo tohto máme naozaj dosť.”

Organizácii Za slušné Slovensko odkázal nech sa neboja, nestrácajú odhodlanie a že mu je ľúto týchto útokov na ich iniciatívu.

Kontakt pre médiá:
Ľubomír Ondrejkovič
riaditeľ komunikácie PS
ondrejkovic@progresivne.sk
0910 947 777

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.