Projekt Moje povstanie 2 bez dotácie, tvorcovia sa obracajú na verejnosť

BRATISLAVA, 1. augusta 2019 – Tvorcovia filmového projektu Moje povstanie 2 ohlásili ukončenie nakrúcania 6 poviedok v exteriéroch. Zároveň sa rozhodli osloviť verejnosť a priaznivcov projektu s neobvyklou žiadosťou po tom, čo im Audiovizuálny fond SR (AVF) zamietol dotáciu na realizáciu diela.

„Súčasní mladí ľudia nevedia o našej nedávnej, či vzdialenejšej minulosti a nielen o našej, takmer nič a aj tento projekt bez sprievodného elementu sa mi zdá marný,“ znie jedno zo zdôvodnení zamietnutia dotácie zo strany Audiovizuálneho fondu.

„Moje Povstanie 2 je produkčne náročný projekt. Z hľadiska ľudského nasadenia, ale najmä toho finančného. Rozhodnutie AVF síce rešpektujeme, ale s argumentáciou v odôvodnení nesúhlasíme. Podľa nás totiž určite nie je márne pripomínať si odkaz SNP, ani ho približovať mladšej generácii jej blízkymi výrazovými prostriedkami,“ uviedol spoluautor námetu Martin Marko z MW Promotion.

Zľava spoluautor námetu a producent Martin Marko, režisér Juraj Štepka a scenárista Peter Rajčák.

Vzdelávacie centrum Múzea SNP v Banskej Bystrici, ako aj mnohí učitelia dejepisu na stredných aj základných školách používajú napríklad príbehy z Moje Povstanie 1 ako doplňujúci materiál k výkladu a pochopeniu atmosféry v čase SNP.

Predstavitelia všetkých hlavných postáv účinkujú v projekte bez nároku na honorár – ide o mladej generácii dobre známe tváre (speváci a hudobníci Katarína Knechtová, Mária Čírová, Michal „Ego“ Straka, moderátor Matej „Sajfa“ Cifra, youtuber Daniel „GoGo“ Štrauch), ale aj herecké stálice a legendy (Zuzana Kronerová, Stanislav Štepka, Ján Koleník, Ján Jackuliak). Ani to však bez dotácie od AVF nestačí na zabezpečenie rozpočtu v požadovanej výške.

Celkové náklady sa pohybujú na sume 299 375 eur. Od Audiovizuálneho fondu však projekt nezískal ani euro.

Hlavní protagonisti poviedkového filmu Moje povstanie 2: Ján Koleník, Pil C, Mária Čírová, Katarína Knechtová, Matej Sajfa Cifra, Michal „Ego“ Straka, Zuzana Kronerová, Stanislav Štepka, Daniel „GoGo“ Štrauch.

Cieľová čiastka, ktorá umožní dokončiť celý projekt vo vysokej a profesionálnej kvalite je cca 40 000 eur. Osobne za agentúru MW Promotion a zakladateľov zbierky garantujem, že každé jedno prijaté euro využijeme na pokrytie nákladov spojených s projektom Moje Povstanie 2. Všetky pohyby a použitie finančných prostriedkov bude môcť verejnosť sledovať na transparentnom účte,“ dodáva Marko.

Pásmo príbehov hrdinstva obyčajných ľudí režiséra Juraja Štepku a scenáristu Petra Rajčáka odvysiela RTVS v auguste 2019 pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania.

Viac o projekte a výzve tu: https://www.mojepovstanie.sk/#zbierka

Transparentný účet Moje povstanie: IBAN SK66 0900 0000 0051 6044 7509

Fotogaléria z nakrúcania:

Kontakt pre médiá:
Martin Marko
MW Promotion
mobil: 00421 904 707 001
marko@mwpromotion.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.