Vďaka “šrotovnému” môžete pri kúpe novej klimatizácie ušetriť až 1260 eur

BRATISLAVA, 16. augusta 2019 (tlacovasprava.sk) – Popredný svetový výrobca zariadení na vykurovanie, vetranie a klimatizáciu, spúšťa v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR a združením Envidom iniciatívu Zelená výmena zameranú na ekologickú výmenu klimatizačných jednotiek.

Spoločnosť Daikin – líder na trhu v oblasti klimatizačnej techniky – chce dokázať, že mu devastovanie životného prostredia nie je ľahostajné a svojou trochou chce prispieť k jeho ochrane. Majiteľom starých klimatizácií ponúka ich bezplatnú demontáž, odsatie chladiva certifikovanými technikmi a odvoz starej jednotky na zberné miesto, kde sa ďalej zrecykluje. Navyše, k nákupu novej jednotky s vyššou energetickou triedou Daikin ponúka výhodnú zľavu v podobe šrotovného. Sa dá až 1260 eur.

Staršie modely klimatizácií predstavujú záťaž nielen pre prírodu, ale aj rodinný rozpočet. Výmenou za úspornejšiu jednotku dokáže domácnosť ušetriť veľké množstvo energie.

S programom Zelená výmena sa o celý proces výmeny postarajú vyškolení Daikin Home Comfort Expert partneri – od bezplatnej profesionálnej demontáže, cez odvoz jednotky združeniu výrobcov elektrospotrebičov ENVIDOM, ktoré zabezpečuje zber a ekologickú recykláciu elektroodpadu, až po inštaláciu novej klimatizácie za zvýhodnenú cenu.

O demontáž klimatizačnej jednotky by sa v žiadnom prípade nemali pokúšať jednotlivci svojpomocne. Manipulácia s chladivom si vyžaduje špeciálnu certifikáciu. V normálnom prípade chladivo z klimatizácie nijako neuniká, pri neoprávnenej manipulácii sa však toto riziko zvyšuje, a tým rastie aj hrozba jeho uvoľnenia do ovzdušia.

Majiteľom starých klimatizácií ponúka Daikin ich bezplatnú demontáž, odsatie chladiva certifikovanými technikmi a odvoz starej jednotky na zberné miesto, kde sa ďalej zrecykluje. Navyše, k nákupu novej jednotky s vyššou energetickou triedou Daikin ponúka výhodnú zľavu v podobe šrotovného. Sa dá až 1260 eur.

„Demontáž starej klimatizácie, ako aj jej údržbu a opravu, môžu robiť len odborne vyškolení a oprávnení inštalatéri a musí prebiehať v súlade s platnými právnymi predpismi. Chladivo, ktoré sa nachádza vo vnútri klimatizačnej jednotky, patrí k plynom, ktoré prispievajú k skleníkovému efektu. Odborne vyškolený personál musí toto chladivo odsať ešte predtým, ako spotrebič fyzicky odmontuje. Toto odsávanie sa realizuje špeciálnym zariadením do hermeticky uzavretých nádob, z ktorých neunikne do ovzdušia. Odborná demontáž tak zabráni neželanému úniku.“ uviedla Zuzana Nováková zo spoločnosti Daikin.

Recyklácia starých klimatizácií má nielen ekonomický, ale aj ekologický rozmer. Stará klimatizácia je po demontáži rozdrvená u spracovateľa elektroodpadu. Týmto procesom sa z nej získajú druhotné suroviny, najmä plastová drť, granulát z plastu a kovy, ktoré poslúžia na výrobu nových produktov. Získavanie kovu recykláciou prináša veľké úspory energie, pretože je energeticky menej náročné ako získavanie kovu z rudy prírodnou ťažbou.

Šrotovné môžu do 31. 3. 2020 využiť všetky domácnosti, ktoré si chcú vymeniť starú klimatizáciu za novú a úspornejšiu. V rámci programu si môžu vybrať z piatich prvotriednych klimatizácií Daikin s energetickou triedou A+++, ktoré sú dostupné so zľavou až do výšky 1 260 eur. Šrotovné sa dá uplatniť na modely klimatizácie Ururu Sarara, Daikin Stylish, Daikin Emura, Perfera a Comfora, a to výhradne u Daikin HCE partnerov.

KONTAKT PRE MÉDIÁ:
Zuzana Nováková, Marketing Coordinator

Daikin Airconditioning Central Europe – Slovakia

Galvaniho 15/C, 821 04 Bratislava, Slovakia

E-mail: novakova.z@daikin.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.