Central European Media Enterprises prejde do rúk skupiny PPF po transakcii v hodnote približne 2,1 miliardy USD

HAMILTON, BERMUDA, 27. októbra 2019 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Central European Media Enterprises Ltd. (ďalej len „CME“ alebo „Spoločnosť“) (NASDAQ / Burza cenných papírů Praha: CETV) oznámila, že uzavrela konečnú dohodu o kúpe pridruženou spoločnosťou skupiny PPF Group N.V. (ďalej len „skupina PPF“) pri hotovostnej transakcii v hodnote približne 2,1 miliardy USD.

Podľa podmienok dohody dostanú držitelia všetkých CME vydaných a nesplatených kmeňových akcií triedy A 4,58 USD za akciu. Táto cena predstavuje prémiu vo výške približne 32 % k cene akcie CME pred oznámením 25. marca 2019, že spoločnosť začala proces skúmania a vyhodnotenia potenciálnych strategických alternatív.

John Billock, predseda predstavenstva CME, uviedol: „Špeciálny výbor predstavenstva spolu s našimi poradcami vykonal rozsiahly prieskum alternatív, ktorý zahŕňal rokovania s významným počtom možných strategických partnerov a finančných skupín. Toto oznámenie dnes opätovne potvrdzuje náš záväzok priniesť hodnotu všetkým akcionárom.“

Michael Del Nin a Christoph Mainusch, výkonní riaditelia CME, v spoločnom vyhlásení uviedli: „V priebehu posledných šiestich rokov, v procese transformácie podnikania a v období nevídaného kontinuálneho rastu ziskovosti, sa naša hlavná pozornosť sústredila na vytváranie hodnoty pre našich majiteľov. Táto transakcia, ktorá je vyvrcholením tohto úsilia, je pre našich akcionárov tým správnym a uspokojujúcim vyústením jedného z najúspešnejších obratov v podnikaní poprednej mediálnej spoločnosti v rámci nedávnej doby. Teší nás, že skupina PPF so silnými výsledkami ako prevádzkovateľa podnikateľských aktivít v mnohých odvetviach, zdieľa náš pohľad na dôležitosť lokálneho obsahu a jeho schopnosť prilákať k televíznym obrazovkám veľké množstvo divákov.“

Túto dohodu jednomyseľne schválila správna rada CME na odporúčanie osobitného výboru rady. Najväčší akcionár CME, AT&T Inc., súhlasil, že bude hlasovať za túto transakciu. Očakáva sa, že akvizícia bude dokončená okolo polovice roku 2020, pod podmienkou schválenia regulačnými orgánmi a splnenia bežných podmienok uzatvárania. Realizácia transakcie nepodlieha žiadnym podmienkam financovania.

CME využíva služby spoločností Allen & Company LLC a Bank of America Merrill Lynch ako finančných poradcov, a Covington & Burling LLP ako právneho poradcu.

O skupine CME

CME je mediálna spoločnosť, ktorá pôsobí v piatich krajinách strednej a východnej Európy s celkovým počtom viac než 45 miliónov obyvateľov. CME v súčasnej dobe prevádzkuje 30 televíznych staníc – v Bulharsku (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action, bTV Lady a Ring), v Českej republike (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International, Nova Action a Nova Gold), v Rumunsku (PRO TV, PRO 2, PRO X, PRO GOLD, PRO CINEMA, PRO TV International a PRO TV Chisinau), v Slovenskej republike (TV Markíza, Markíza International, Doma a Dajto) a v Slovinsku (POP TV, Kanal A, Brio, Oto a Kino). Akcie spoločnosti CME sa obchodujú na burze v New Yorku (NASDAQ Global Select Market) a na Burze cenných papírů Praha pod burzovým symbolom “CETV”.

O skupine PPF

Skupina PPF investuje do viacerých trhových segmentov, ako sú finančné služby, telekomunikácie, biotechnológie, nehnuteľnosti a strojárstvo. Skupina PPF pôsobí v Európe, Severnej Amerike a v Ázii. Skupina PPF spravuje aktíva vo výške viac než 45 miliárd eur (k decembru 2018).

Kontakt pre médiá:

Mark Kobal
Riaditeľ vzťahov s investormi
Central European Media Enterprises
mark.kobal@cme.net

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.