Vážne problémy Jozefa Sabovčíka zmarili jeho účasť v šou Fire on Ice

BRATISLAVA, 29. októbra 2019 (tlacovasprava.sk) – Deväť dní pred začiatkom krasokorčuliarskej šou Fire on Ice prišla zo zámoria nepríjemná správa. Olympijský medailista a slovenská legenda Jozef Sabovčík sa šou, ktorá je poctou jeho dlhoročnej kariére, nemôže zúčastniť. Prílet zo Salt Lake City mu znemožnili vážne zdravotné problémy.

„Hovorím to s nesmierne ťažkým srdcom. Situácia sa zhoršila natoľko, že bohužiaľ, 31. októbra musím podstúpiť operáciu. Štyri dni po takomto zákroku nie je možné, aby som zvládol cestu cez oceán. Fire on Ice sa musí konať bezo mňa,” povedal Jozef Sabovčík. Rodák z Bratislavy začal bojovať so zdravotnými komplikáciami na jar.

Jozef Sabovčík. Foto: Jan Brychta

„Začala mi tŕpnuť ľavá noha a prsty natoľko, že som si ich už vôbec necítil. Dôvodom bola platnička, z ktorej mi v júli kus odstránili. Lekár mi odporučil zákrok, aby sme sa vyvarovali trvalejšiemu poškodeniu reflexov v nohe. Rekonvalescencia žiaľ nebola bez problémov, mal som bolesti. Vraj je to pri hojení po tomto zákroku relatívne bežné. Situácia sa však po čase začala zhoršovať. Všemožne som sa snažil môj stav stabilizovať tak, aby som mohol na Slovensko a do Čiech priletieť. Podstúpil som rôzne kúry a injekcie, nič však nepomáhalo,” vysvetlil prvý muž, ktorý v súťaži skočil štvoritý skok a celý svet ho pozná pod menom Jumping Joe. „Do poslednej chvíle som veril, že to vyjde.”

Sabovčík absolvoval v Salt Lake City viaceré vyšetrenia, na základe ktorých padol verdikt, že operácia je neodkladná.

Na šou Fire on Ice sa predstaví 8 olympijských víťazov, na čele s jednou z najväčších osobností svetového krasokorčuľovania Alexejom Jagudinom. Foto: Ján Súkup

„Šou bude ale určite fantastická, pretože sú tam najväčšie hviezdy svetového ľadu. Máme aj naše talenty – Eliška Březinová, Michal Březina, Tomáš Verner, takže sa máte na čo tešiť. Mne je akurát ľúto to, že sme sa všetci aj s rodinou tešili na Slovensko a na Čechy, pretože tam stále radi chodíme a okrem toho sme mali pre vás pripravené niečo extra špeciálne na ľade aj s celou mojou rodinou. Ale dúfam, že v blízkej budúcnosti nastane nejaká príležitosť, kedy to budem môcť pre vás ešte urobiť, aby sme urobili takú symbolickú bodku za mojou amatérskou a profesionálnou kariérou,” dodal Sabovčík.

Verí, že fanúšikovia šou nabitej hviezdami zachovajú priazeň aj napriek tomu, že sa jej on osobne nemôže zúčastniť. „Budem na vás myslieť, držte mi palce a snáď sa uvidíme čo najskôr.”

Šou Fire on Ice, ktorá je poctou kariére Jozefa Sabovčíka, pod vedením renomovaného ruského choreografa Iliu Averbucha sa bude v Ostrave a Bratislave konať 6. a 7. novembra. Predstaví sa v nej 8 olympijských víťazov, na čele s jednou z najväčších osobností svetového krasokorčuľovania Alexejom Jagudinom.

V septembri zoznam hviezd doplnila vôbec prvá ruská olympijská víťazka v krasokorčuľovaní Adelina Sotnikovová, ktorá triumfovala v Soči 2014 a zlatý tanečný pár zo Soči a strieborný zo ZOH v Pchjongčchangu Jekaterina Bobrovová s Dmitrijom Solovjovom.

V originálnom programe, ktorý bude aj hudobnými motívmi venovaný kariére Jozefa Sabovčíka, budú môcť diváci obdivovať aj ďalších olympijských víťazov, ale tiež Michala Březinu, Elišku Březinovú či súrodencov Oľgu a Jozefa Beständigovcov. Foto: Ján Súkup

V originálnom programe, ktorý bude aj hudobnými motívmi venovaný kariére Jozefa Sabovčíka, budú môcť diváci obdivovať aj ďalších olympijských víťazov, športovú dvojicu Tatianu Totmianinovú a Maxima Marinina, olympijského víťaza v pároch Romana Kostomarova či majstrov sveta Mariu Petrovovú s Alexejom Tichonovom, ako aj výkony svetových akrobatických hviezd Vladimíra Besedina a Alexeja Poliščuka či najlepších slovenských a českých krasokorčuliarov a krasokorčuliarky – majstra Európy Tomáša Vernera, ktorý bude aj jedným z moderátorov šou, Michala Březinu, Elišku Březinovú, Lukáša Václavíka či súrodencov Oľgu a Jozefa Beständigovcov.

Kontakt pre médiá:

Michaela Grendelová
PR and media specialist, CEO
SPR media, s.r.o.
Hrušovská 31, 821 07 Bratislava
grendelova@sprmedia.eu

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.