Dôchodkové správcovské spoločnosti NN DSS a AEGON DSS sa zlúčili pod značku NN

BRATISLAVA, 4. novembra 2019 (tlacovasprava.sk) – Začiatkom roka spoločnosť NN Group úspešné ukončila akvizíciu spoločností AEGON Slovensko. V súvislosti s touto transakciou sa NN dôchodková správcovská spoločnosť k 1. novembru 2019 zlúčila s AEGON dôchodkovou správcovskou spoločnosťou.

Dohodu o kúpe spoločností AEGON Životná poisťovňa a AEGON dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku oznámila skupina NN Group 16. augusta 2018. Potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov získala ešte v decembri 2018 a k 8. januáru 2019 úspešne ukončila celú akvizíciu AEGON Slovensko.

V súvislosti s touto transakciou sa s účinnosťou od 1. novembra 2019 NN dôchodková správcovská spoločnosť zlúčila s AEGON dôchodkovou správcovskou spoločnosťou pod značku NN. NN tak posilnila svoje postavenie na trhu dôchodkového zabezpečenia, kde patrí ku kľúčovým hráčom.

NN DSS a AEGON DSS sa zlúčili pod značku NN

„Zo spojenia oboch dôchodkových správcovských spoločností budú benefitovať predovšetkým naši klienti. Spojili sme dva profesionálne tímy zložené z najlepších odborníkov na dôchodkové sporenie, čo nám umožňuje zdieľať skúsenosti, know-how a prinášať tak klientom ešte kvalitnejšie a modernejšie služby. Dôchodkové úspory našich sporiteľov budú teda naďalej v dobrých rukách a, samozrejme, o všetkých dôležitých zmenách ich budeme informovať ešte v priebehu novembra,“ hovorí na margo aktuálneho zlúčenia generálny riaditeľ NN Slovensko Peter Brudňák.

Najširšia ponuka fondov na trhu

Výsledkom zlúčenia je tiež optimalizácia portfólia dôchodkových fondov v II. pilieri. NN dôchodková správcovská spoločnosť (NN DSS) tak od 1. 11. 2019 ako jediná na Slovensku ponúka sporiteľom na výber až z 5 dôchodkových fondov. Fondy sa líšia investičnou stratégiou, mierou investičného rizika a výškou potenciálneho výnosu.

Solid – Dlhopisový garantovaný d. f. NN DSS

Harmónia – Zmiešaný negarantovaný d. f. NN DSS

Dynamika – Akciový negarantovaný d. f. NN DSS

Index Euro – Indexový negarantovaný d. f. NN DSS

Index Global – Indexový negarantovaný d. f. NN DSS

Digitalizácia služieb na vyššej úrovni

Kľúčovým krokom k vyššej spokojnosti klientov je aj digitalizácia služieb. Sporitelia môžu naďalej využívať klientské on-line portály k správe ich starobného dôchodkového sporenia. Tešiť sa môžu aj na mnohé vylepšenia, ktoré im uľahčia starostlivosť o ich sporenie v NN.

Viac informácií o zlúčení a optimalizácii dôchodkových fondov nájdete na stránke AEGON DSS je odteraz NN.

Kontakt pre médiá:
Katarína Selecká
Senior PR Consultant
Email: katarina.selecka@prkonektor.sk
PR.Konektor

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.