Tragédia pri Nitre spojila ľudí: Za 24 hodín vyzbierali pre pozostalých 36 tisíc eur!

BRATISLAVA, 15. novembra 2019 (tlacovasprava.sk) – Tragické udalosti zo stredy 13. novembra otriasli našou krajinou. Spolupatričnosť a solidarita Slovákov sa prejavili okamžite, za 24 hodín poslali pozostalým rodinám viac ako 36 tisíc eur a pomoc stále narastá.

13. november, daždivý deň, ktorý si zapamätáme, ako jeden z najtragickejších. 12 obetí, medzi ktorými boli aj deti, si vyžiadala dopravná nehoda pri Nitre. V Revúcej zomreli 3 ženy pri svojej snahe zachrániť opustené psíky z miestneho útulku zasiahnutého povodňou.

Zuzana Suchová okamžite na tragické udalosti reagovala a na portáli ĽudiaĽuďom.sk vytvorila výzvu na pomoc pozostalým rodinám.

„Tieto udalosti navždy poznačia všetkých zúčastnených a ich rodiny. Najviac tých, ktorí sa budú musieť vyrovnávať so stratou milovaných – detí, vnúčat, súrodencov, rodičov a starých rodičov. Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov, preto chceme pomôcť pozostalým aspoň zmierniť náklady spojené so stratou ich blízkych. Darované peniaze rozdelíme rovným dielom rodinám obetí. Pridajte sa a prejavme spolu solidaritu. Sila je v spájaní sa,“ uvádza autorka výzvy Zuzana Suchová.

„Darcovia na výzvu reagovali okamžite. Za dve a pol hodiny od zverejnenia výzvy podporila široká verejnosť rodiny pozostalých sumou viac než 10 tisíc eur. Za 24 hodín to už je viac ako 36 tisíc eur a podpora stále narastá. Sila ľudskej spolupatričnosti a ochota pomáhať je obrovská, denne sa s tým stretávame na našom portáli ĽudiaĽuďom.sk,“ uviedla výkonná riaditeľka ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Ella Šingliarová.

„Vždy sme verili, že moderné technológie majú potenciál dať darcovstvu nový rozmer a náš portál ĽudiaĽuďom.sk je toho dôkazom. V online priestore sa informácia o potrebe pomoci šíri rýchlo a pomoc prichádza okamžite. Zmierniť smútok pozostalých, žiaľ, nie je v našich silách, veríme však, že s pomocou darcov prispejeme aspoň k tomu, aby sme pozostalé rodiny odbremenili od finančnej záťaže spojenej so stratou ich najbližších,“ hovorí riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n. o. Roland Kyška.

Kontakt pre médiá:
Ing. Ľubica Dundeková
PR & projektový manažér ĽUDIA ĽUĎOM, n. o.
lubica.dundekova@ludialudom.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.