Ministerstvo ukázalo zbrane, ktorými prezbrojí radových aj špeciálnych policajtov

BRATISLAVA, 18. novembra 2019 (tlacovasprava.sk) – Ministerstvo vnútra SR do konca tohto roka kompletne prezbrojí policajtov od základných útvarov až po špecializované. V súčasnosti sa zbrane odovzdávajú posledným policajtom. Každý jeden musí absolvovať teoretické a praktické preškolenie na konkrétny typ pištole.

Policajti boli od roku 1991 vyzbrojení pištoľou CZ 82. Po 25 rokoch vo výkone služby však došlo k značnému opotrebeniu, pre ktoré bolo nevyhnutné zabezpečiť policajtom nové kvalitné zbrane,“ povedala ministerka vnútra Denisa Saková.

Rezort vnútra nakúpil zásahové zbrane Glock 17 4Gen v počte viac ako 17-tisíc kusov s príslušenstvom. Taktiež pištole CZ P-07 DUTY s príslušenstvom v počte viac ako 8-tisíc kusov a CZ 2075 RAMI v počte tisíc kusov.

Ministerstvo obstaralo tisíc kusov CZ 2075 RAMI.

„Prezbrojením sa policajný zbor zaradil medzi vyspelé krajiny, ktorých policajti sú vyzbrojení modernými a kvalitnými krátkymi zbraňami spĺňajúcimi najprísnejšie kritéria. Efektivita riešenia vzniknutých krízových situácií, pri ktorých je nutné použiť zbraň, ako aj osobná bezpečnosť zasahujúceho policajta sa dostala na požadovanú úroveň,“ dodala ministerka vnútra.

Rezort vnútra nakúpil zásahové zbrane Glock 17 4Gen v počte viac ako 17-tisíc kusov s príslušenstvom.

„Novozavedené zbrane sú kvalitnejšie, majú nízku hmotnosť, modernejšiu konštrukciu, vyššiu kapacitu zásobníku a sú vo výkonnejšom kalibre 9 mm Luger. Ovládacie prvky majú lepšie ergonomické vlastnosti. Spoľahlivosť, presnosť, technická životnosť a konštrukcia bezpečnostných prvkov novozavedených zbraní je neporovnateľná s CZ 82,“ skonštatoval riaditeľ odboru výcviku Prezídia PZ Milan Šagát.

Zásahová zbraň Glock 17 4Gen a pištol CZ P-07 DUTY a CZ 2075 RAMI.

Kontakt pre médiá:
TLAČOVÝ ODBOR
MINISTERSTVO VNÚTRA SR
Kancelária ministra vnútra
Pribinova 2, 812 72 Bratislava
Tlacove@minv.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.