Projekt Lomnické korzo sa začne prestavbou penziónu Horec na apartmánový dom

VYSOKÉ TATRY, 5. decembra 2019 (tlacovasprava.sk) – Lomnické korzo sa stáva realitou. Pôvodný zámer prevzal prevádzkovateľ lyžiarskych stredísk, spoločnosť Tatry Mountain Resorts a.s. (TMR) a jeho nultou etapou je prestavba pôvodného penziónu Horec na exkluzívny apartmánový dom, ktorá bola práve zahájená.

TMR ako líder v cestovnom ruchu nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe má ambíciu, ale aj zodpovednosť, zlepšovať život obyvateľom a prinášať lepší zážitok návštevníkom Tatier. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť rozhodla do projektu Lomnického korza pustiť.

„Chceme, aby tatranské osady ožili. Chceme vrátiť život stavbám, ktoré tu historicky existujú. Chceme priviesť život do tohto územia, zvýšiť jeho atraktivitu. Sme presvedčení, že Tatranská Lomnica si zaslúži mať svoje hlavné námestie,“ vysvetľuje riaditeľ oddelenia realitných projektov TMR, František Šoltis.

Pôvodné štúdie Lomnického korza, ktoré pred rokmi predstavila spoločnosť Esin group, sa realizovať nebudú. Aktuálne odborný projektový tím TMR pracuje na architektonickej štúdii k celému územiu. Ako Šoltis povedal, radi by projekt pripravili tak, aby napĺňal potreby mesta, spĺňal predstavy mestského zastupiteľstva a ochrany prírody a aj požiadavky návštevníkov Vysokých Tatier.

„V prvom rade sa chceme venovať rekonštrukcii existujúcich a pomaly chátrajúcich objektov, ktoré majú unikátnu polohu v bezprostrednej blízkosti nástupu na lanovky a Lomnického korza. Staré stavby majú zaujímavé umiestnenie, ktoré ani časom nestratilo na pôvabe,“ dodáva.

Na prestavbe apartmánového domu Horec sa už usilovne pracuje. Dušu budove vdýchol architektonický tím Ing. arch. Petra Marcinka. Ako povedal, práve táto budova by mala naznačiť charakter zástavby nového centra, ktoré by tu malo vzniknúť.

Budúca podoba apartmánového domu Horec

„Verím, že architektúra budovy Horca, hoci táto je rozsahom drobná, bude verejnosťou prijatá, naznačí legitímnosť súdobého prístupu v architektonickom riešení v sídle Tatranská Lomnica a splní aj túžbu po jedinečnosti. Našim prianím je, aby sa stala prirodzenou súčasťou tohto sídla a svojou inakosťou dotvárala zážitky z tohto prostredia a hlavne z tejto nádhernej krajiny, ktorú nesmieme pretvárať, smieme ju iba dotvárať,“ vysvetlil architekt.

Apartmánový dom Horec bude ponúkať 22 jednopodlažných apartmánov a 4 dvojpodlažné penthousy. Všetky apartmány budú plne vybavené vrátane mobiliáru, 19 z nich bude jednospálňových a 7 dvojspálňových. Ich veľkosť sa pohybuje od 41 do 145 m2 vrátane logií a terás.

Plán dokončenia rekonštrukcie je pred začiatkom zimnej sezóny 2020/2021.

Príprava celého projektu Lomnického korza je mimoriadne náročná. „K realizácii budeme pristupovať etapovito. Novú podobu by mala dostať aj stará budova Sasanka, ktorá je susedkou Horca. V súčasnosti tiež hľadáme partnera, ktorý by mal ambíciu uchopiť rekonštrukciu polohou a rozlohou najvýznamnejšej budovy v tomto území, ktorou je hotel Slovakia. Mimoriadne sa sústreďujeme na to, aby sme všetky podklady pripravili v súlade s existujúcimi legislatívnymi podmienkami,“ uzavrel Šoltis.

Projekt Lomnického korza by tak mal nielen dopriať novú tvár budovám, ktorým už v Tatranskej Lomnici pomaly zvoní umieračik, ale tiež ponúknuť priestor pre kultúrne podujatia, turisticko-marketingové podujatia. Lomnické korzo by sa malo stať prirodzeným centrom Tatranskej Lomnice.

Mgr. Jana Pisarčíková
PR Specialist
Tatry mountain resorts, a.s.
Tatranská 358/24
059 52 Veľká Lomnica

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.