Živnostníci môžu v roku 2020 ušetriť až 915 eur na daniach a odvodoch

BRATISLAVA, 9. decembra 2019 (tlacovasprava.sk) – Hľadáte v podnikaní rezervy, ale máte pocit, že ste už vyčerpali všetky možnosti? Veľa malých podnikateľov a živnostníkov prehliada administratívne aj finančne nenáročnú príležitosť, ktorú prinášajú stravovacie karty. Ako sa dajú ušetriť stovky eur ročne s multifunkčnou kartou Callio?

Ak si túto kartu živnostník zakúpi a nabije si stravovacie poukážky na celý rok 2020, zaplatí na daniach a odvodoch až do 915 € menej. Tento krok sa oplatí najmä tým, ktorí si v daňovom priznaní neuplatňujú paušálne výdavky.

Kde vzniká úspora?

Živnostník, ktorý vykonáva podnikateľskú činnosť 7 dní v týždni, si môže odpísať z daní náklady na stravovanie za každý odpracovaný deň. Maximálna hodnota výdavku na stravovanie je pre živnostníka v roku 2020 stanovená na 5,10 eur na odpracovaný deň (za rok 1 861,50 €). Najvýhodnejšie je teda zaobstarať si kartu Callio hneď v januári. Poraďte sa o tom čo najskôr s vaším účtovníkom!

Callio karta

Elektronické stravovacie poukazy na Callio kartu sa dajú zakúpiť mesačne, polročne aj na celý rok. Sám podnikateľ rozhodne, koľko peňazí na svoje stravovanie vynaloží a tiež je len na ňom, ako využije takto nabité kredity. Tiež ak vo vašej firme chcete upraviť platy zamestnancom a obávate sa zvýšených odvodov, zvážte možnosť navýšiť im príspevok na stravovanie, ktorý najmenej poznačí hospodársky výsledok vášho podniku.

„Elektronické stravné poukážky Callio Gastro vydávame ako jediný poskytovateľ tejto služby na trhu s platnosťou až 18 mesiacov od ich vydania,“ upozorňuje Michal Hanzel, riaditeľ spoločnosti GGFS.

Výhody multifunkčnej karty Callio

Okrem spomenutej možnosti zahrnúť si náklady na stravovanie do výdavkov, je výhodou karty oproti gastrolístkom aj fakt, že sumy sa pri nákupe odpočítavajú v reálnej výške bez nutnosti prepočítavať konkrétnu pevne stanovenú hodnotu lístka. Rovnako pri strate gastrolístka prichádzate o peniaze, kým pri strate sa dá karta okamžite zablokovať a požiadať o novú s pôvodným zostatkom.

Čo ešte dokáže?

Nadstavbou karty aj unikátny informačný systém Callio Bonsy pre správu zamestnaneckých účtov. V jednej karte spája dochádzku, zamestnanecké prístupy, benefity, stravovanie, rekreačný príspevok a ďalšie funkcie.

Vzhľadom na voliteľné využitie modulov podľa potrieb je tento systém výhodný pre všetkých používateľov a aj živnostníci získajú výhody, doteraz dostupné len pre väčších zamestnávateľov. Za prevádzku aplikácie klient platí len vopred dohodnutý fixný poplatok vypočítaný podľa využívania modulov.

Viac informácií a aktualizovaný zoznam zapojených prevádzok nájdete na gastrokarta.sk

Kontakt:
GGFS s.r.o.
Sasinkova 5, 811 08 Bratislava
info@ggfs.eu

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.