Škoda KAROQ sa od jesene 2020 bude vyrábať aj v Bratislave

BRATISLAVA, 12. december 2019 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť ŠKODA AUTO reaguje na trvalo vysoký dopyt po modeli ŠKODA KAROQ: Dnes začala sériová výroba tohto kompaktného SUV v Nižnom Novgorode. Ruský závod je po Kvasinách, Mladej Boleslavi a Ning-po ďalším výrobným závodom modelu KAROQ. Od jesene 2020 sa bude tento modelový rad vyrábať aj v Bratislave.

ŠKODA KAROQ sa prvýkrát predstavila slovenským motoristom na autosalóne v Nitre

Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť výroby a logistiky, zdôraznil: „Od svojho uvedenia na trh v októbri 2017 sú naši zákazníci na celom svete našim kompaktným SUV nadšení. Dopyt výrazne prevyšuje ponuku. Vďaka výrobnej spolupráci v rámci závodov koncernu Volkswagen a spolupráci s našim výrobným partnerom GAZ v Rusku teraz môžeme vyrábať model KAROQ vo vyšších počtoch a ešte lepšie uspokojovať vysoký dopyt po tomto modeli.”

V Nižnom Novgorode sa model KAROQ kompletizuje z CKD (Completely-Knocked-Down) dielov. Ako tretí modelový rad značky ŠKODA dopĺňa KAROQ v tomto ruskom závode vyrábané modelové rady OCTAVIA a KODIAQ. V Bratislave sa od jesene 2020 budú montovať vozidlá v stave rozloženosti Medium-Knocked-Down (MKD).

ŠKODA KAROQ sa už teraz vyrába aj v závode v Nižnom Novgorode, od jesene 2020 sa bude vyrábať aj v Bratislave.

Karosérie modelu KAROQ sa budú aj naďalej vyrábať a lakovať v závode v Kvasinách. V slovenskom hlavnom meste vzniká okrem iných aj plne elektrický model ŠKODA CITIGOe iV.

ŠKODA KAROQ – dôležitý pilier SUV stratégie

Už približne dva roky po zahájení výroby dosiahol KAROQ v polovici septembra 2019 hranicu štvrť milióna vyrobených kusov. V uplynulom roku dodala česká automobilka svojim zákazníkom na celom svete 115 700 vozidiel KAROQ, v roku 2019 to za prvých jedenásť mesiacov bolo 137 700 vozidiel. KAROQ je tak v súčasnosti jedným z najžiadanejších modelov značky ŠKODA.

Kontakt pre médiá:
Lenka Kalafut Lendacká, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
lenka.kalafut.lendacka@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.