Národný futbalový štadión v Bratislave vybrali do TOP 10 najlepších štadiónov sveta

BRATISLAVA, 13. marca 2020 (tlacovasprava.sk) – Projekt Národný futbalový štadión bol nominovaný na cenu ‘Stadium of the Year’ za najlepší štadión otvorený v roku 2019. Súťaž je vyhlásená stránkou stadiumDb.com, ktorá je jednou z popredných svetových webových stránok venovaných futbalovým štadiónoch. Cena sa udeľuje v dvoch rovinách.

Jednou z nich je cena udeľovaná športovými architektmi a práve tí posunuli štadión do TOP 10. Náš Národný futbalový štadión sa tak spolu so štadiónom New Clark City dostal medzi elitu aj s najnižšou cenou na jedno sedadlo. Výsledky súťaže budú známe 18.3.2020.

Okrem odbornej poroty však do 15.3.2020 môžu stále hlasovať aj fanúšikovia a používatelia internetu (tu).

Projekt Národný futbalový štadión bol nominovaný aj na cenu Stavba roka 2019, ktorej vyhlasovateľom je Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia a jedným z gestorov Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Výsledky súťaže sa dozvieme už 25.3. 2020. Okrem hlavnej ceny sa udeľuje aj cena verejnosti, do ktorej sa môže zapojiť aj široká verejnosť. Hlasovať za jednotlivé stavby je možné do 22. marca 2020 na tejto adrese.

Projekt Národný futbalový štadión už získal cenu EFEKTIA za energetickú efektívnosť.
Takmer 50% vyrobeného tepla a chladu pochádza z obnoviteľných zdrojov. Projekt využíva tzv. „odbúranú energiu“ v prechodných obdobiach, kedy sa jednotlivé časti objektu budú môcť podľa potreby vzájomne vykurovať, či ochladzovať.

Ďalším získaným ocenením je TEKLA BIM AWARD za statický návrh a oceľovú konštrukciu.
Štadión s kapacitou 22 500 sediacich divákov je postavený plne v súlade s vysokými štandardmi UEFA s komplexne vybaveným zázemím na medzinárodnej úrovni. Ide o multifunkčný objekt, ktorý spĺňa náročné požiadavky aj na organizáciu iných typov podujatí.

Ako jediný v strednej Európe umožňuje svojou koncepciou zjednodušenú manipuláciu pri veľkých športových a kultúrnych produkciách tým, že hracia plocha je po jednej strane prejazdná aj pre ťažkotonážne autá.

Multifunkčnosť VIP tribúny umožňuje organizovanie rôznych spoločenských podujatí s kapacitou až do 2 500 účastníkov. Priestory VIP sú modulárne členené na 5 nezávislých a zvukovo oddelených celkov. Veľká konferenčná sála je okrem najmodernejších audio, video a konferenčných technológií vybavená aj zvukovou slučkou pre sluchovo postihnutých účastníkov.

Fotogaléria:

Kontakt pre médiá:
NFŠ, a.s.
Sasinkova 5, Bratislava 811 08
info@narodnyfutbalovystadion.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.