Bardejovské kúpele do konca marca nových klientov neprijímajú, pobyty sa dajú presunúť

BAREDEJOV, 20. marca 2020 (tlacovasprava.sk) – Rozhodnutím vedenia akciová spoločnosť BARDEJOVSKÉ KÚPELE od pondelka 16. 3. 2020 neprijíma nových klientov na pobyt. Týka sa to všetkých – aj klientov zdravotných poisťovní na základe schváleného návrhu na kúpeľnú liečbu. Opatrenie platí zatiaľ pre klientov s nástupom do 30. 3. 2020 vrátane.

Situácia sa však mení a nové opatrenia sa budú prijímať podľa potreby. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková.

Bardejovské kúpele

,,Fungujeme v totálne obmedzenom režime. Klienti zdravotných poisťovní, ktorí už sú na liečení, majú služby poskytované na základe usmernení, ktorými sa zamedzuje ich zhromažďovanie. Procedúry sa riešia len individuálne, všetky skupinové procedúry sme pozastavili. Nefungujú ani wellness, rehabilitačný bazén, či telocvične, squash a pod. Zrušili sme samozrejme aj bufetové stravovanie. Klienti dostali rúška, zamestnanci ich už majú dlhšie. Všetko dezinfikujeme a ideme v súlade s nariadeniami hlavného hygienika. Návštevy rodinných príslušníkov v areáli sú zakázané. Kúpele požiadali klientov, ktorí majú zakúpené komerčné pobyty, aby si požiadali o náhradné termíny. Pri presune budú zohľadnene rovnaké cenové podmienky, aj keď sa zakúpené pobyty presunú na neskoršie. Klienti nebudú rozdiely doplácať,“ vysvetlila T. Šatanková.

Bardejovské kúpele už minulý týždeň prijali preventívne opatrenia v súvislosti s výskytom koronavírusu pre verejnosť. Vedenie spoločnosti, v súlade s pokynmi a nariadeniami MZ SR, ústredného krízového štábu, hlavného hygienika a opatreniami prijatými primátorom mesta Bardejov, prijalo preventívne opatrenia.

Bardejovské kúpele

Až do odvolania zatvorilo pre verejnosť Wellness Spa v hoteli Ozón, bazén v Balneoterapii, soľnú jaskyňu, muzeálny apartmán SISI v hoteli Alžbeta, Beauty Studio v hoteli Ozón a zrušilo predaj voľnopredajných procedúr. Zrušili aj všetky plánované spoločenské a kultúrne aktivity, vrátane tanečných zábav, hromadné prednášky a organizované výlety. Situáciu neustále monitorujú a ďalšie body dopĺňajú.

Vlani mali Bardejovské kúpele, a.s. najlepší rok v histórii. Navštívilo ich 31 011 osôb, čo bolo o 3174 viac ako v roku 2018. Kúpele vlani zaznamenali aj zvýšenie počtu prenocovaní o 17 289, na celkových 289 353. Za rok 2019 dosiahla akciová spoločnosť Bardejovské kúpele tržby vo výške 15, 804 mil. EUR, čo predstavovalo nárast o 14,62% oproti roku 2018, kedy zaznamenala tržby 13,788 mil. EUR. Prepočítaný stav zamestnancov bol vlani 357.

V Bardejovských kúpeľoch sa liečia onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

Bardejovské kúpele

Kontakt pre médiá:
Ing.Štefan Kuča
PR agentúra PAPER LIFE
paperlife@stonline.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.