Slovnaft otestoval 1000 zamestnancov na koronavírus a zverejnil aj výsledky

BRATISLAVA, 15. apríla 2020 (tlacovasprava.sk) – Rafinérska spoločnosť Slovnaft začala pred Veľkou nocou testovať svojich zamestnancov na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus. Ide o ďalšie z opatrení s cieľom chrániť zdravie zamestnancov a zabezpečiť chod výroby.

Zatiaľ bolo otestovaných viac ako 1000 ľudí, všetky testy boli negatívne. Okrem PCR testov pribudnú aj sérologické vyšetrenia krvi. Viac čítajte tu.

Rafinérska spoločnosť Slovnaft začala pred Veľkou nocou testovať svojich zamestnancov na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus.

Slovnaft zaviedol prísne opatrenia z dôvodu zaistenia vysokej ochrany zamestnancov už od samého začiatku vzniku epidémie. Používanie účinnej ochrany dýchacích ciest a očí, zvýšená hygiena, dezinfekcia rúk i samotných prevádzkových priestorov, meranie telesnej teploty a zníženie počtu zamestnancov na nevyhnutné minimum patria už niekoľko týždňov k štandardom v areáli bratislavskej rafinérie.

Vykonávanie testov na prítomnosť koronavírusu je ďalšou vrstvou nášho komplexného systému ochrany zamestnancov.

Slovnaft zaviedol prísne opatrenia z dôvodu zaistenia vysokej ochrany zamestnancov už od samého začiatku vzniku epidémie.

„Práca v rafinérii sa nedá vykonávať z domu, preto je testovanie zamestnancov, ktorí od začiatku pandémie pravidelne dochádzajú do Slovnaftu, našou prirodzenou zodpovednosťou. Ako strategický podnik zároveň máme zodpovednosť aj voči štátu a komunitám, aby sme v mimoriadnej situácii dodávali potrebné produkty,“ povedal CEO Slovnaftu Gabriel Szabó.

Pri testovaní sa Slovnaft sústredí na zamestnancov vo výrobnej zóne, teda tých, ktorí sú kľúčoví pre zachovanie prevádzky podniku. Testujú sa nielen vlastní zamestnanci, ale aj dlhodobí externí dodávatelia, s ktorými zamestnanci prichádzajú pravidelne do kontaktu. Cieľom tohto opatrenia je zabrániť šíreniu vírusu identifikovaním tých, ktorí nemajú príznaky, avšak môžu ohroziť ostatných.

Testovanie pre Slovnaft zabezpečuje súkromné laboratórium. Testuje sa formou PCR testu, ktorý sa vykonáva stermi z nosa a hrdla. Doposiaľ bolo otestovaných viac ako 1000 ľudí, všetky výsledky boli negatívne.

V prípade pozitívneho nálezu má rafinéria pripravené špeciálne postupy pre okamžitú intervenciu na zabránenie rozšírenia nákazy v rámci podniku a zachovania kontinuity podnikania.

Slovnaft bude zamestnancov opakovane testovať vždy po približne 8 – 10 dňoch. Neskôr k PCR testom pribudnú aj krvné, sérologické testy, ktoré sa budú robiť raz za mesiac. Kombináciou týchto testov dokáže firma efektívne manažovať rôzne stupne ochrany zdravia zamestnancov vo vzťahu k aktuálnej úrovni rizika súvisiaceho s nákazou koronavírusom.

S testovaním zamestnancov tento mesiac začala aj rafinéria MOL v Maďarsku, ktorá je rovnako ako Slovnaft súčasťou Skupiny MOL.

Skupina SLOVNAFT

Skupina SLOVNAFT je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je SLOVNAFT, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Spoločnosť patrí na Slovensku k lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, významne podporuje šport, kultúru, vzdelávanie, mládež a revitalizáciu životného prostredia. Magazín Forbes zaradil značku Slovnaft medzi najhodnotnejšie slovenské značky. Skupina SLOVNAFT je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

Kontakt pre médiá:
Anton Molnár
hovorca a riaditeľ Komunikácie
anton.molnar@slovnaft.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.