Hornbach opäť otvoril predajne: V akom špeciálnom režime bude fungovať?

BRATISLAVA, 6. mája 2020 (tlacovasprava.sk) – Projektové markety Hornbach sa od dnes otvárajú pre všetkých zákazníkov. Široká verejnosť bude mať prístup nielen ku kompletnému sortimentu, dostupné budú aj všetky služby. Všetko za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení. Hornbach sprístupní všetky svoje predajne na Slovensku.

Otvára sa aj predajňa Hornbach v Prešove.

Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré umožnilo znovuotvorenie obchodov. Predajne budú otvorené podľa nasledujúcich otváracích časov: od pondelka do piatku od 7.00 do 21.00 hod., v sobotu od 8.00 do 21.00 hod. V nedeľu a cez sviatky budú predajne zatvorené. Prevádzka v Prešove má otvorené vždy len do 20.00 hod.

Bezpečnostné opatrenia nad rámec zákona

Bezpečnosť je pre Hornbach prioritou, preto pri regulácii počtu zákazníkov v predajni ide nad rámec zákonom stanovených 25 štvorcových metrov na zákazníka. Maximálny počet zákazníkov je stanovený iba na 720 v dvoch bratislavských predajniach a na prevádzke v Košiciach a  v Prešove na 620.

„Z hľadiska počtu povolených zákazníkov na celkovú plochu marketu, sme ponechali veľkorysú rezervu 5 štvorcových metrov. Počítame teda s 30 m2 na zákazníka. Týmto krokom nad rámec našich povinností chceme zabezpečiť maximálne bezpečné prostredie pre našich zákazníkov i zamestnancov,“ hovorí David Kolář, marketingový riaditeľ spoločnosti Hornbach pre Českú a Slovenskú republiku.

Ochrana plexisklom.

Hornbach tiež stiahol z predajní malé ručné nákupné košíky a pravidelne dezinfikuje vozíky z celej predajne. K dispozícii je dezinfekcia pre zákazníkov a všetci zamestnanci používajú rukavice a rúška. Pre zákazníkov aj naďalej platí pri návšteve povinnosť mať zakryté ústa a nos, používať dezinfekciu a dodržiavať aspoň dvojmetrové rozostupy od ostatných.

„Núdzový režim predaja ukázal, že zákazníci obmedzenia pri nákupe akceptujú a všetko až vzorne rešpektujú. Takýto prístup v tejto komplikovanej dobe uľahčuje prácu našim predavačom, pokladníkom aj kolegom z logistiky pri zásobovaní našich predajní,“ informuje David Kolář a dodáva: „Máme skúsenosti aj z iných krajín, kde Hornbach úspešne aplikuje podobné opatrenia, akými sú obmedzenia predaja, čiastočné uzatvorenie alebo regulácia počtu osôb v predajni. Sme presvedčení, že splnenie vládou nariadených opatrení na maximálny počet zákazníkov na Slovensku zvládneme rovnako dobre.“

Rozpracované projekty môžu pokračovať a nové začať

Domáci majstri i profi zákazníci budú môcť od 6. mája využívať všetky služby a nakupovať kompletný sortiment projektových marketov Hornbach. Okrem nákupov zo segmentu stavebnín, náradia, železiarstva alebo záhradných potrieb budú mať k dispozícii širokú ponuku služieb. Pracovníci priamo na predajniach poskytnú odborné poradenstvo, ako aj služby ako prírez, miešanie farieb a rámovanie.

Hornbach apeluje tiež na to, aby zákazníci v maximálnej možnej miere využívali možnosť samoobslužného nakupovania Self-Scan (skenovanie čiarových kódov výrobku pomocou aplikácie) a bezkontaktnú platbu.

Zákazníci budú mať možnosť znovu naplno pracovať na svojich záhradných alebo stavebných projektoch. „Všetkých žiadame, aby pri návšteve marketu dbali na zvýšenú hygienu a chodili nakupovať individuálne, maximálne vo dvojici. Prosíme tiež o strpenie s prípadným dlhším čakacím časom pred vpustením do marketu v dôsledku obmedzeného maximálneho počtu nakupujúcich zákazníkov,“ vyzýva David Kolář.

Nákup z pohodlia domova

Zákazníci však môžu naďalej bez obmedzení nakupovať online. V platnosti zostáva služba objednania tovaru cez e-shop. Tovar si tak môžete objednať online z pohodlia domova a nechať si ho doručiť až domov.

O spoločnosti Hornbach:

Spoločnosť HORNBACH je nezávislá rodinná spoločnosť kótovaná na burze. Vo finančnom roku 2018/2019 zvýšila svoj čistý predaj o 5,3 percent na viac než 4,4 miliardy EUR. Spoločnosť HORNBACH bola založená v roku 1877 a ako jediná v segmente pre domácich majstrov má za sebou históriu siahajúcu cez šesť generácií. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 160 stavebných a záhradných marketov v deviatich európskych krajinách, z toho 4 v Slovenskej republike. Piaty je v procese plánovania.

Koncept predaja a sortiment výrobkov sa plne orientuje na potreby zákazníkov, ktorí realizujú svoje projekty, ale tiež na profesionálov. HORNBACH svojim zákazníkom zaručuje trvalo nízke ceny a zaisťuje si tak prvenstvo vo svojom odbore. Mnohé nezávislé testy a štúdie potvrdzujú vysokú kvalitu poskytovaného poradenstva a tiež výborný servis.

Spoločnosť Hornbach je priekopníkom v odbore, pretože práve ona otvorila prvý kombinovaný stavebný a záhradný market (1968), prvý veľkoplošný „stavebný hobby market“ (1980) a prvý stavebný market s integrovaným Drive-in centrom (2003). Týmito krokmi opakovane potvrdzuje svoju schopnosť inovovať. HORNBACH je niekoľko desiatok rokov významným zamestnávateľom, v súčasnosti sa na úspechu firmy podieľa viac ako 20 000 zamestnancov, z toho viac než 500 v Slovenskej republike.

Kontakt pre médiá:
Silvia Jáhnová
Key Communications, spol. s r. o.,
e-mail: silvia.jahnova@keycommunications.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.