V Levoči začali vyrábať unikátne nanotechnologické sadrokartónové dosky

LEVOČA, 2. októbra 2020 (tlacovasprava.sk) – Helske Energy Save, patriaca do investičnej skupiny Helske, v týchto dňoch ukončila inštaláciu a testovanie výrobnej linky v novom výrobnom závode pri Levoči. Začala tak s výrobou unikátnych nanotechnologických sadrokartónových dosiek. Podnik v Levoči má technológiu patentovanú naprieč mnohými krajinami sveta.

Zaujímavosťou je, že nanotechnologický sadrokartón bude 100% slovenským produktom. Okrem výroby má Helske na Slovensku aj výskumné, vývojové a testovacie centrum. Práve v Levoči sa podarilo v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach zapracovať nanotechnológiu do sadrokartónových dosiek.

Helske už od novembra 2019 v susednej vyrába výrobnej hale v Levoči špeciálne tenkovrstvové omietky s  tepelnoizolačnými vlastnosťami. Výnimočné vlastnosti celej produktovej rady boli odborníkmi ocenené aj na stavebných veľtrhoch a výstavách BAU v Mníchove, FAF v Kolíne nad Rýnom, IBF v Brne, MOSBUILD v Moskve či CONECO v Bratislave. Na základe toho spoločnosť začala s postupným budovaním obchodných zastúpení okrem Slovenskej republiky aj v Írsku, Nemecku či Španielsku.

Plné trojsmenné spustenie výroby je naplánované ešte v tomto roku. Podľa slov Š. Karabáča sa tento týždeň ukončila inštalácia, testovanie linky a zároveň začala výroba. Helske Energy Save plánovala začať s ich výrobou ešte počas leta, COVID-19 a jarný „lockdown“ Slovenska však posunul tureckej spoločnosti Erba Makina inštaláciu technologickej linky o niekoľko mesiacov.

„Európska únia dnes kvôli snahe o znižovanie energetickej náročnosti a zvyšovaniu úspor podporuje inovatívne ekologické technológie. Suché stavby, pri ktorých sú sadrokartónové stavebnicové systémy využívaní, sú preto materiálmi budúcnosti. My sa snažíme posunúť hranice týchto systémov tak, aby boli čoraz viac odolnejšie a smart. Nejde iba o mechanické, ale aj chemicko – technologické vlastnosti“, uvádza Štefan Karbáč, COO Helske Energy Save.

Spoločnosť zaznamenala so svojimi tepelnoizolačnými omietkami veľký úspech naprieč Európou. Ako prezradil Š. Karabáč ich zloženie je patentované v 38 krajinách sveta. Minulý rok získala omietka Nano Coat Home z Levoče prestížne ocenenie od španielskych odborníkov ako najlepší produkt v kategórii Alternatívne technické a konštrukčné riešenie.

Rovnaké úspechy očakávame aj od nanotechnologických sadrokartónových dosiek. Záujemcovia o ich predaj sa nám už teraz hlásia z najväčších európskych trhov v Nemecku a vo Francúzsku. Vyzerá to tak, že budeme mať plné ruky práce uspokojiť európsky trh“, dodáva Š. Karabáč a zároveň dodáva, že postupne sa začínajú zameriavať aj na mimoeurópske trhy, najmä Blízky Východ, ktorý je hladný po energeticky úsporných stavebných materiáloch.

Technológia inštalovanej linky je plne automatizovaná a počas trojzmennej prevádzky ponúkne prácu až 30 novým zamestnancom z regiónu, najmä na pozícii operátor výroby. Všetky otvorené pracovné pozície spoločnosť komunikuje prostredníctvom portálov práce, vlastnej webovej stránky, sociálnych sietí a informácii na úrade práce.

Kontakt pre médiá:
Jozef Verbovský
hovorca spoločnosti Helske
media@helske.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.