Grantový program pomôže vysadiť budúcnosť Zelenými oázami

BRATISLAVA, 8. decembra 2020 (tlacovasprava.sk) – Zeleň prináša do života ľudí množstvo benefitov – má pozitívny vplyv na ich fyzické aj psychické zdravie, zvyšuje kvalitu verejného priestoru a zmierňuje dopady klimatických zmien. Aj preto ďalší ročník grantového programu Zelené oázy s heslom Sadíme budúcnosť chce motivovať k výsadbe zelene pre zdravšie a krajšie prostredie.

Možnosť získať grant na zlepšenie životného prostredia vo svojom okolí majú neziskové organizácie, komunitné centrá, školy, mestá a obce. Celkovo v programe Zelené oázy rozdelia spoločnosť Slovnaft a Nadácia Ekopolis medzi najlepšie projekty sumu 60 000 eur. Stačí dobrý nápad a chuť dotiahnuť ho do konca.

„Stupeň zastavania mestského prostredia je neúmerný v porovnaní so zeleňou, ktorá pri novo budovaných zastavaných priestoroch mesta vzniká. Preto podporíme nadšencov a lokálnych patriotov, ktorí chcú zazeleniť svoje okolie a spraviť niečo prospešné pre mesto,“ hovorí programový manažér programu z Nadácie Ekopolis, Milan Hronec.

Výzva na podávanie projektov je otvorená od 7. decembra 2020 do 18. januára 2021. Následne odborná komisia vyberie najlepšie návrhy projektov, ktoré automaticky získajú finančnú podporu. Zároveň vyberie z každého kraja ďalšie minimálne 2 projekty, o ktorých rozhodne verejnosť v online hlasovaní. Vybrané projekty sa budú môcť realizovať už na jar 2021.

Zelené oázy

Program Zelené oázy za štrnásť rokov podporil na Slovensku už takmer 350 zelených projektov. Nové alebo obnovené zelené miesta plnia svoju úlohu nielen z pohľadu životného prostredia, ale aj z pohľadu budovania vzťahov medzi lokálnymi komunitami. Aj v tomto ročníku programu chceme podporiť projekty prinášajúce viac zelene do našich miest a slúžiace širokej verejnosti,“ dodáva Anton Molnár, riaditeľ Komunikácie SLOVNAFT, a.s.

Do predošlého ročníka sa zapojilo 179 žiadateľov, z ktorých verejnosť a poradný výbor grantového programu vybrali na realizáciu 23 najlepších projektov. 

Podrobné informácie o tom, kto a ako môže požiadať o grant v programe Zelené oázy, nájdete na www.oazy.sk a www.slovnaft.sk.

Kontakt pre médiá:
Milan Hronec
Programový manažér Nadácie Ekopolis
hronec@ekopolis.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.