Šéf COOP Jednoty: Prisľúbili nám, že predavačky budú zaočkované prednostne

BRATISLAVA, 26. februára 2021 (tlacovasprava.sk) – Do zoznamu ľudí, ktorým bude podaná vakcína proti novému koronavírusu prednostne pribudnú aj pracovníci v maloobchode. Ministerstvo zdravotníctva to prisľúbilo po viacnásobných apeloch najväčšej slovenskej maloobchodnej siete COOP Jednota a Zväzu obchodu, ktorý COOP Jednotu zastupuje.

„Je to výborná správa! Som rád, že naše viacnásobné prosby ostali vypočuté a že autority si uvedomili, akí sú pracovníci v maloobchode dôležití. V tejto súvislosti som napísal aj otvorený list v mene systému COOP Jednota ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčimu so žiadosťou o prehodnotenie systému očkovania práve v prospech pracovníkov obchodu v aktuálnej pandemickej situácii,“ uviedol Ján Bilinský, generálny riaditeľ COOP Jednoty Slovensko a dodal: „Systém COOP Jednota je jediný z vel’kých obchodných ret’azcov, ktorý pôsobí na celom území SR, aj na vidieku. V predajniach COOP Jednoty pracuje 11 tisíc ľudí a v tomto kontexte si dovolím zdôrazniť, že sme z hl’adiska zabezpečenia zásobovania potravinami zaradení medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, ak by takáto potreba na základe rozhodnutia štátu vznikla.“

Podľa oficiálneho vyjadrenia Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré obdržal Zväz obchodu SR, v prípade, že bude dostatok vakcín, v najbližšom období pristúpia príslušné očkovacie miesta k zaočkovaniu predavačiek/predavačov, pokladníčok/pokladníkov a dokladačiek/dokladačov tovaru pracujúcich v maloobchodných prevádzkach. V nadväznosti na uvedené prebehlo rokovanie s Ministerstvom zdravotníctva SR, Ministerstvom vnútra SR a Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, z ktorého vyplynula povinnosť pripraviť rodné čísla pracovníkov v predajniach zastávajúcich vyššie spomenuté profesie v dvoch častiach – osobitne osoby do 55 rokov a osoby nad 55 rokov.

Osoby do 55 rokov budú zaočkované vakcínou AstraZeneca, osoby nad 55 rokov budú zaočkované vakcínou Pfizer.

Obchodný systém COOP Jednota patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku, v jeho predajniach, logistických centrách a centrálach jednotlivých 25 spotrebných družstiev zaobrajúcich sa obchodnou činnosťou pracuje viac ako 14 000 ľudí. COOP Jednota prevádzkuje viac ako 2 000 predajní v 1 414 mestách a obciach Slovenska.

Kontakt pre médiá:
Mgr. Zuzana Peiger Ačjaková
PR manažér
COOP JEDNOTA Slovensko, SD
Bajkalská 25, 827 18 Bratislava
email: zuzana.peiger@coop.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.