ŽOS Trnava vyrobí plošiny a kostry pre 130 nemeckých autovozňov Laaers

TRNAVA, 23. marca 2021 (tlacovasprava.sk) – Dlhoročná spolupráca ŽOS Trnava Waggonbau Niesky priniesla v marci do Trnavy nový kontrakt, týkajúci sa dodávok hlavných konštrukčných skupín autovozňov.

Vyrobia sa tu horné plošiny a kostry spodkov pre 130 kusov 4-osových nákladných vozňov Laaers určených na prepravu automobilov s opčnou možnosťou navýšenia objednávky. Autovozne so slovenskými plošinami a kostrami budú jazdiť vo farbách Deutsche Bahn.

Celková hodnota prvotnej zákazky je 7 085 000 eur.

Autovozne so slovenskými plošinami a kostrami budú jazdiť vo farbách Deutsche Bahn. Celková hodnota prvotnej zákazky je 7 085 000 eur.

„Veľmi si vážime dôveru našich dlhoročných partnerov a zákazníkov, ktorí svojimi objednávkami potvrdzujú prvotriednu kvalitu práce ŽOS Trnava,“ hovorí výkonný riaditeľ Zdenko Lančarič a dodáva: „S Waggonbau Niesky spolupracujeme už od roku 2009.“

Waggonbau Niesky je významným európskym výrobcom autovozňov. Objednané komponenty budú z Trnavy dodávané do Nemecka od mája 2021 až do februára 2022.

Kontakt pre médiá:

Ľudovít Tóth, event2all
+421 907 982 221
toth@event2all.sk

ŽOS Trnava, a.s. je najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Korene ŽOS Trnava siahajú k prvej opravovni železničných vozňov na území Slovenska. Už v auguste 1925 bola vo Vozovke Trnava vykonaná prvá revízia na nákladnom vozni. Podnik mal vtedy 63 zamestnancov. V októbri 1994 vznikla akciová spoločnosť ŽOS Trnava, a.s. Spoločnosť vyrába nové nákladné železničné vozne, vykonáva revízie nákladných a osobných železničných vozňov, ich prestavby a modernizácie, opravy podvozkov, brzdových komponentov, ťahadlového a narážacieho ústrojenstva, výrobu a opravy dvojkolesí. Viac informácií nájdete na http://www.zostt.sk.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.