Zápasy hokejistov Slovenska v kvalifikácii na ZOH 2022 odvysiela RTVS

BRATISLAVA, 26. augusta 2021 (tlacovasprava.sk) – Počas najbližších 4 dní odohrá slovenská hokejová reprezentácia 3 kvalifikačné zápasy na ZOH 2022, ktoré sa budú konať už o pár mesiacov v Pekingu. Všetky kvalifikačné zápasy prinesie divákom RTVS v priamych prenosoch na Dvojke. Prvý zápas Slovenska s Rakúskom uvidia diváci už dnes, 26. augusta, o 19.00 h na Dvojke.

RTVS sa veľmi teší, že všetky kvalifikačné zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH 2022 bude môcť priniesť svojim divákom a poslucháčom. „Podarilo sa nám získať vysielacie práva v náročnom tendri v konkurencii štyroch televízií. Sme veľmi radi, že aj tieto zápasy sú na obrazovkách RTVS. Aj napriek tomu, že je august absolútne nehokejové obdobie, verím, že tieto zápasy prilákajú športových fanúšikov k televízorom a rádiám,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Olympijská kvalifikácia 2022 Peking

Všetky 3 zápasy odvysiela RTVS naživo na Dvojke: vo štvrtok o 19.00 h duel Slovenska s Rakúskom, v piatok o 19.00 h zápas Slovenska s Poľskom a v nedeľu o 17.00 h duel Slovenska s Bieloruskom. Celé zápasy budú naživo komentované aj pre poslucháčov Rádia Slovensko. Kvalifikačné zápasy budú komentovať Matej Hajko, Pavol Gašpar a Boris Valábik, v štúdiu sa divákom prihovoria Marek Marušiak a Rasťo Konečný.

Kvalifikačné zápasy na zimnú olympiádu patria medzi najdôležitejšie zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie za posledné desaťročia. Slovenský hokejový tím štartoval na všetkých olympiádach od vzniku samostatného Slovenska. Slovenská reprezentácia je favoritom v rámci kvalifikácie, ale so súpermi bude súťažiť o jedno postupové miesto.

„Nie je tam priestor na zaváhanie, nie je tam možnosť opravy, je to veľmi náročné,“ konštatuje riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Olympijská kvalifikácia 2022 Peking

„Je to návrat takmer o 30 rokov, kedy sme, takisto v lete, hrali prvý raz v histórii olympijskú kvalifikáciu v Sheffielde. V tom čase to bolo v úplne inom rozpoložení a naozaj celé Slovensko tým mimoriadne žilo, lebo aj účasť v kvalifikácii sa nám, ako novo vzniknutej krajine, podarilo vybojovať len diplomatickými krokmi. Sú to veľmi zaujímavé spomienky a o 4 roky neskôr sme hrali ďalšiu úspešnú kvalifikáciu v Oberhausene a následne už tá sila slovenského hokeja, aj v ratingu, natoľko rástla, že sme postupovali na ďalšie olympiády priamo. Tento raz to tak bohužiaľ nie je. Tieto zápasy sú preto nesmierne dôležité, a o to náročnejšie aj na psychiku reprezentantov,“ dodáva Matej Hajko.

Po viac ako dvoch rokoch čaká slovenskú reprezentáciu zápas aj s divákmi. Na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu sa predpokladá účasť niekoľkých tisíc divákov.

„To je niečo, od čoho sme si už odvykli a je naozaj obrovská škoda, že organizátori mali tak málo času na predaj vstupeniek,“ hovorí Matej Hajko. „Veľmi sa na to teším, pretože práve na bratislavskom štadióne sme pred vyše 2 rokmi naposledy s kolegom Gašparom komentovali zápas pred divákmi.“

Kontakt pre médiá:
Filip Púchovský
PR manažér
e-mail: filip.puchovsky@rtvs.sk
Rozhlas a televízia Slovenska
Mlynská dolina, 845 45 Bratislava
http://www.rtvs.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.