Poznáte farbu Veri Peri? Podľa odborníkov to je farba roka 2022!

BRATISLAVA, 19. januára 2022 (tlacovasprava.sk) – Túžite po tom, aby vaše bývanie či pracovisko získalo nevšedný nádych a neviete, čím ho ozvláštniť? Inšpiráciu nájdete v odtieni Very Peri, ktorý Pantone Color Institute vyhlásil za farbu tohto roka. Špecialista z Hornbachu na farby a štýly bývania radí, akým spôsobom tento kreatívny a harmonický tón modrofialovej čo najefektnejšie začleniť do interiéru.

Zaujímavý odtieň Very Peri sa označuje za najteplejší tón modrej, vďaka svojim hrejivým podtónom v červenej škále. Pôsobí jemným a harmonickým dojmom, ale zároveň dáva priestor kreativite a hravosti.

„Nadčasovosť tejto farby nesie optimistické posolstvo a interiéru dodá šmrnc. V sýtych tónoch vynikne nielen na detailoch, ale aj na väčšej ploche, vždy však v spojení s ďalšími farbami. Možno ju kombinovať s odtieňmi bielej, púdrovej, vanilkovej, béžovej alebo aj červenej, naopak pri tmavých zelených či šedých tónoch ľahko zanikne. Svetlejšia paleta Very Peri prináša pocit vzdušnosti a zjemní ostrosť kontrastu,“ vysvetľuje Tadeáš Tenkl, odborník z oddelenia farieb a bytových dekorácií v projektových marketoch Hornbach.

Pokoj a sústredenie

Odtieň Very Peri na seba nestrháva pozornosť, práve naopak – umocňuje vnútorný pokoj a podporuje schopnosť sústrediť sa. Harmonizuje svoje okolie a necháva rozvinúť fantáziu a tvorivosť. „Pre priaznivcov skôr chladnejšej farebnej škály je možné túto nevšednú modrofialovú využiť napríklad na časti stien, ideálne v kombinácii s odtieňmi bielej, vanilkovej či púdrovej, alebo na výraznejšie kusy nábytku či bytových doplnkov.

Farba roku 2022 Veri Peri umocňuje vnútorný pokoj a podporuje schopnosť sústrediť sa.

Poťah gauča, prípadne kresla, alebo kusový koberec v odtieni Very Peri v prítomnosti svetlých podláh a svetlej farby na stenách vytvorí až prekvapivo príjemné a doslova nekonfliktné prostredie,“ hovorí špecialista z Hornbachu a dodáva, „Rovnakú službu urobia aj rolety, závesy, obliečky alebo prikrývky na posteľ v tejto farbe. Najmä ak sú múry aj nábytok naokolo výrazne svetlejšie.“

Farba Very Peri sa hodí prakticky do akejkoľvek miestnosti a na akýkoľvek materiál. Jej odtiene korešpondujú s tónmi levanduľovej a orgovánovej. Výsledný efekt je iba otázkou schopnosti správne doladiť detaily a vyhnúť sa tak ponurému a príliš tmavému vzhľadu interiéru.

Hravosť a kreativita

Schopnosť odtieňa Very Peri ozvláštniť a omladiť priestor tkvie v jej univerzálnosti. Je možné ju v rôznych stupňoch sýtosti využiť na veľké množstvo materiálov i tvarov. Nájde tak uplatnenie aj u milovníkov teplých tónov – najmä v podobe doplnkov, akými môžu byť rôzne lampy, rámčeky, žiarovky, vankúšiky alebo prestieranie.

„Pre tých odvážnejších skvele poslúži ako súčasť farebnej mozaiky, ktorá vynikne aj na malom priestore. Rovnako dobre pôsobí aj v rámci farebnej tapety v detskej alebo študentskej izbe či fototapety v spálni, prípadne v kuchyni. Na roletách typu deň a noc jej odtiene v kombinácii s bielou doslova okúzlia,“ uzatvára Tadeáš Tenkl z projektových marketov Hornbach.

Kontakt pre médiá:

Silvia Jáhnová
Key Communications, s. r. o.
Poštová 1, 811 06 Bratislava
silvia.jahnova@keycommunications.sk

O spoločnosti Hornbach:
Spoločnosť HORNBACH je nezávislá rodinná spoločnosť kótovaná na burze. Vo finančnom roku 2020/2021 zvýšila svoje čisté tržby o 15,4 percenta na približne 5,5 miliardy EUR. Spoločnosť HORNBACH bola založená v roku 1877 a ako jediná v segmente pre domácich majstrov má za sebou históriu siahajúcu cez šesť generácií. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 160 stavebných a záhradných marketov a online obchodov v deviatich európskych krajinách, z toho 4 v Slovenskej republike. Piaty je v procese plánovania.
Koncept predaja a sortiment výrobkov sa plne orientuje na potreby zákazníkov, ktorí realizujú svoje projekty, ale tiež na profesionálov. HORNBACH svojim zákazníkom zaručuje trvalo nízke ceny a zaisťuje si tak prvenstvo vo svojom odbore. Mnohé nezávislé testy a štúdie potvrdzujú vysokú kvalitu poskytovaného poradenstva a tiež výborný servis. HORNBACH získal v rokoch 2018 a 2020 ocenenie najdôveryhodnejšia značka v kategórii hobby markety.
Spoločnosť Hornbach je priekopníkom v odbore, pretože práve ona otvorila prvý kombinovaný stavebný a záhradný market (1968), prvý veľkoplošný „stavebný hobby market“ (1980) a prvý stavebný market s integrovaným Drive-in centrom (2003). Týmito krokmi opakovane potvrdzuje svoju schopnosť inovovať. HORNBACH je niekoľko desiatok rokov významným zamestnávateľom, v súčasnosti sa na úspechu firmy podieľa viac ako 23 000 zamestnancov, z toho viac než 500 v Slovenskej republike.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.