Slovnaft nedokáže pri novom sankčnom balíku zabezpečiť zásobovanie Slovenska svojimi produktami!

BRATISLAVA, 2. júna 2022 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Slovnaft, a.s., vydala stanovisko ku aktuálne schválenému sankčnému balíku.

„Berieme na vedomie sankcie , ktoré boli prijaté, zároveň však chceme upozorniť na možné riziká z nich vyplývajúce. Po 8 mesiacoch od platnosti sankcií nebudeme vedieť zaručiť zásobovanie trhu v regióne strednej Európy.

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., upozorňuje partnerov na exportných trhoch, že po 8 mesiacoch bude v regióne chýbať palivo, ako aj ropné produkty.

Súčasné znenie sankcií nám totiž neumožní vývoz kľúčových produktov na naše tradičné trhy ako Česko, Rakúsko a Poľsko. To následne obmedzí nadstavené spracovateľské kapacity rafinérie v Bratislave pod technologické minimum.

V dôsledku toho nebude garantovaná bezpečnosť dodávok na Slovensku. Obmedzením ponuky produktov v regióne a znížením kapacity Slovnaftu, Slovensko a slovenský trh nebude možné zásobovať.

Musíme tiež upozorniť našich partnerov na exportných trhoch, že po ôsmich mesiacoch bude v regióne chýbať palivo, ako aj ropné produkty.

Súčasný návrh sankcií nedáva Slovnaftu pôvodne požadovaný 3 ročný časový priestor na vykonanie technologických úprav v rafinérii a logistickom zabezpečení pri dovoze a spracovaní alternatívnej ropy.

Doteraz nám nie sú známe dôvody, na základe ktorých sa trojročné obdobie zmenilo na 8 mesiacov. Z tohto dôvodu nemôžeme niesť prípadné následky a dopady na slovenskú ekonomiku a zásobovanie obyvateľstva.“

Kontakt pre médiá:
ANTON MOLNÁR
Hovorca a riaditeľ komunikácie
SLOVNAFT, a. s., Vlčie hrdlo 1, 824 12 Bratislava
t: +421 2 40 55 89 07
anton.molnar@slovnaft.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.