Ministerstvo ponúka na predaj budovu polikliniky Tehelná aj s priľahlými pozemkami

BRATISLAVA, 1. júla 2022 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť MH Manažment, a. s., ktorá je nástupníckou organizáciou po zaniknutom Fonde národného majetku SR, v súlade so stratégiou ukončovania svojej činnosti plánuje odpredaj budovy Polikliniky Tehelná aj s príslušnými pozemkami. Verejná súťaž je vyhlásená dnešným dňom, podrobnejšie informácie nájdete na webovom sídle spoločnosti http://www.poliklinikatehelna.sk.

Poliklinika Tehelná v Bratislave

Predávaná budova sa nachádza v atraktívnej lokalite v Bratislave, v blízkosti Trnavského mýta. Ide o zariadenie so stabilnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti so širokou klientelou. Zariadenie ponúka okrem širokej škály kvalitných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti aj ďalšie doplnkové služby.

Budúci majiteľ by mal počítať s tým, že na neho prejdú práva a povinnosti z existujúcich nájomných zmlúv. Spoločnosť Poliklinika Tehelná, a. s. pritom nie je prevádzkovateľom zdravotníckej starostlivosti, ale len prenajímateľom priestorov pre zdravotnícke zariadenia. Momentálna obsadenosť priestorov je približne 60-percentná.

Budova polikliniky vyžaduje významné investície do rekonštrukcie, len na urgentné sanácie je potrebná investícia vo výške približne 1 milión eur.

Záujemcovia budú mať k dispozícii, na získanie dostatočných informácii o budove, všetky potrebné podklady aj možnosť obhliadky budovy a jednotlivých priestorov. Uskutočnenie súťaže sme naplánovali na letné mesiace z dôvodu čo najmenších zásahov do riadneho chodu polikliniky. Na prípravu ponuky budú mať záujemcovia dostatok času, predbežný termín pre predkladanie ponúk je druhá polovica septembra 2022.

Rezort hospodárstva ponúkol budovu polikliniky na predaj v prvom kole Ministerstvu zdravotníctva SR, Bratislavskému samosprávnemu kraju, Hlavnému mestu Bratislava a Miestnemu úradu Bratislava – Nové mesto. Oslovené organizácie buď potvrdili, že nemajú o kúpu záujem alebo sa k ponuke nevyjadrili.

Kontakt pre médiá:
Andrea Devánová
manažérka marketingu
andrea.devanova@mhth.sk
0905 410 005

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.