Panta Rhei Awards 2012: Najpredávanejší slovenskí autori sú Táňa Keleová – Vasilková a Dominik Dán (FOTO)

BRATISLAVA, 1. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – 27. marca sa v Bratislave už po štvrtýkrát uskutočnilo slávnostné odovzdávanie Panta Rhei Awards. V hoteli Double Tree by Hilton boli ocenení najpredávanejší autori a knihy za rok 2012 v sieti kníhkupectiev Panta Rhei.

Elegantným galavečerom sprevádzal moderátor Martin Pyco Rausch a hudobný hosť Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča. Kto si získal priazeň čitateľov a odniesol si prestížne ocenenie Panta Rhei Awards za rok 2012?

Najpredávanejšími slovenskými autormi v rámci siete Panta Rhei sa stali Táňa Keleová – Vasilková a Dominik Dán.
Najpredávanejšími slovenskými autormi v rámci siete Panta Rhei sa stali Táňa Keleová – Vasilková a Dominik Dán.

Ocenenia, sklené plastiky od umelkyne Gordany Turuk, získali víťazi siedmych kategórií.

Najpredávanejšími slovenskými autormi v rámci siete Panta Rhei sa stali Táňa Keleová – Vasilková a Dominik Dán.

Ocenenými českými autormi za rok 2012 sú Halina Pawlowská a Zdeněk Pohlreich. Najpredávanejšou Prekladovou knihou je 50 odtieňov sivej od autorky E. L. James a ocenenie za najpredávanejšiu Detskú knihu získalo knižné dielo Môj Macík.

Slovenskou knihou roka za rok 2012 sa stala Tá druhá od Táni Keleovej – Vasilkovej.

Panta Rhei Awards odrážajú vkus a priazeň čitateľov. Sú pre nás signálom, že pôžitok z čítania patrí do každodenného života Slovákov,“ hovorí Ladislav Bödök, konateľ spoločnosti Panta Rhei.

Najväčšia sieť kníhkupectiev Panta Rhei oslavuje tento rok 21. výročie. V duchu čísla 1 sa nieslo aj odovzdávanie ocenení Panta Rhei Awards 2012, pretože slovenských jednotiek, českých „jedničiek“ a prvenstiev bolo plné pódium. A to nielen v podobe odmenených autorov, ale i moderátora a hudobného hosťa.

Aj tento rok mohli milovníci literatúry tipovať víťaza jednej z kategórií – Slovenskej knihy roka 2012 na http://www.pantarhei.sk. 50 zúčastnených získalo poukážky na nákup v sieti kníhkupectiev Panta Rhei.

Fotogaléria:

O spoločnosti Panta Rhei:
Najväčšia sieť kníhkupectiev Panta Rhei pôsobí na slovenskom knižnom trhu už 21 rokov. Spoločnosť má vo svojom portfóliu okrem knižných titulov aj audioknihy, diáre, kalendáre, pohľadnice a iný doplnkový sortiment. Panta Rhei pre svojich zákazníkov pravidelne pripravuje prezentácie kníh s autogramiádami domácich i zahraničných autorov. Každoročne udeľuje ocenenia Panta Rhei Awards za najpredávanejšie knihy a najúspešnejším autorom roka v sieti kníhkupectiev Panta Rhei. Súčasťou 13 kníhkupectiev sú štýlové kaviarne Café Dias, v ktorých sa podáva káva Dias – 100% zmes arabík špeciálne pražená pre tieto kaviarne. Vo vybraných predajniach nájdu zákazníci aj zaujímavé inšpirácie DaVINCI – polotovary a dekoračné predmety na zhotovenie darčekov pre blízkych či doplnkov do domácností. Okrem kamenných pobočiek prevádzkuje aj internetový predaj kníh. Viac informácií získate na: http://www.pantarhei.sk.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Lucia Pekaríková
KOMUNIKA
Tel.: +421 903 742 844
e-mail: pekarikova@komunika.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.