Cord Blood Center otvára klientské centrum v Bratislave, dozviete sa v ňom všetko o pupočníkovej krvi (FOTO)

BRATISLAVA, 9. apríla 2013 (tlacovasprava.sk) – Rodinná banka pupočníkovej krvi Cord Blood Center zriadila na Slovensku prvé klientske centrum pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac informácií o zdroji kmeňových buniek – pupočníkovej krvi a jej liečebných možnostiach.

Klientske centrum v Bratislave na Lamačskej ceste 3 bude otvorené vždy v utorok od 15 h do 17 h a štvrtok, od 10 h do 12 h.
Rodinná banka pupočníkovej krvi Cord Blood Center zriadila na Slovensku prvé klientske centrum.

Myšlienkou otvorenia centra je podľa slov riaditeľa Cord Blood Center Slovensko, Rastislava Bagara byť o krok bližšie k  budúcim rodičom ako aj jestvujúcim klientom.

„Našim zámerom je, aby sa ľudia, ktorí sa zaujímajú o tému pupočníkovej krvi dozvedeli všetky potrebné informácie z prvej ruky.  Priamo v novom klientskom centre sa tak môžu dozvedieť napríklad diagnózy, pri ktorých sa v súčasnosti už pupočníková krv využíva ako aj informácie o jej budúcom potenciáli, ktorý sa testuje v početných klinických štúdiách na celom svete.“

Okrem toho je centrum prístupné akýmkoľvek otázkam a námetom, ktoré môžu zlepšiť poskytované služby.

„Myslím si, že je to skvelá možnosť spýtať sa na všetko, čo vás o pupočníkovej krvi zaujíma. Mňa osobne potešila najmä informácia o celosvetovo rastúcom počte liečebných použití vlastnej pupočníkovej krvi  a zaujali ma konkrétne diagnózy, pri ktorých sa klinicky skúša využitie kmeňových buniek z pupočníkovej krvi. K nim patrí napríklad detská mozgová obrna, autizmus, získaná hluchota detí, diabetes mellitus typu 1 a ďalšie“, dodáva prvá klientka – budúca mamička dvojičiek – Zuzana z Bratislavy.

Klientske centrum bude otvorené dva dni v týždni – a to vždy v utorok od 15 h do 17 h a štvrtok, od 10 h do 12 h. Nájdete ho v Bratislave na Lamačskej ceste 3 blízko Patrónky. Pre lepší komfort a individuálny prístup odporúčame  návštevníkom, aby sa do centra vopred objednali cez registračný formulár alebo telefonicky na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33.

O rodinnej banke pupočníkovej krvi Cord Blood Center

Všetko o pupočníkovej krvi sa dozviete aj v novom klientskom centre v Bratislave
Klientske centrum v Bratislave na Lamačskej ceste 3 bude otvorené vždy v utorok od 15 h do 17 h a štvrtok, od 10 h do 12 h.

Rodinná banka Cord Blood Center je súčasťou druhej najväčšej európskej banky pupočníkovej krvi Cord Blood Center Group, v ktorej uchovali pupočníkovú krv rodičia viac než 120 000 detí. Odborníci skupiny CBC spolupracovali pri liečebnom využití 37 jednotiek pupočníkovej krvi, ktoré boli použité na liečbu samotného dieťaťa, súrodenca alebo nepríbuzného pacienta.

Kvalita transplantátov pupočníkovej krvi, spracovaných v laboratóriách CBC, bola potvrdená transplantačnými centrami po celom svete, napr. v USA, Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku, Holandsku, Austrálii, Brazílii, Izraeli atď. Na Slovensku Cord Blood Center úzko spolupracuje s verejnou bankou Eurocord-Slovakia, rodičia tak môžu uchovať pupočníkovú krv svojho dieťaťa pre potreby rodiny alebo ju darovať.

Informácie pre médiá:

Ivana Gereková
Brand Manager
+421 917 739 663
gerekova@cordbloodcenter.sk

Daniela Gilányi
Neopublic Porter Novelli
+421 911 705 152
dada@neo.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.