Towercom predĺžil so SES zmluvu o využívaní satelitnej kapacity na satelite Astra 3B

LUXEMBURG, 12. februára 2014 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť SES (Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) dnes oznámila, že podpísala dlhoročnú zmluvu so spoločnosťou Towercom, slovenským telekomunikačným a televíznym operátorom, o predĺžení využívania satelitnej kapacity na satelite ASTRA 3B na orbitálnej pozícii 23,5 stupňa východne (23,5°E).

Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES
Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES

Spoločnosť Towercom využíva viacero transpondérov na orbitálnej pozícii 23,5°E na zabezpečenie televíznych služieb, vrátane distribúcie obsahu v HD, pre slovenský a český trh.

Towercom poskytuje kapacitu pre TV operátora Skylink, vedúcu slovenskú a českú satelitnú TV platformu, ktorá slúži vyše 2 miliónom zákazníkov.

„Naším cieľom je poskytovať vysoko kvalitné a inovatívne služby našim zákazníkom,“ hovorí Roman Fischer, CEO a predseda predstavenstva spoločnosti Towercom.

„Spolupráca s tým najspoľahlivejším satelitným poskytovateľom, spoločnosťou SES, nám pomáha napĺňať náš cieľ byť spoľahlivým dlhoročným partnerom pre našich zákazníkov.“

Táto zmluva predstavuje pokračovanie nášho partnerstva vo vysoko konkurenčnom prostredí,“ povedal Ferdinand Kayser, obchodný riaditeľ spoločnosti SES a dodáva: „Sme poctení, že sa spoločnosť Towercom na nás spolieha pri poskytovaní prvotriednych vysielacích služieb a tešíme sa na pokračovanie našej úspešnej spolupráce.“

O spoločnosti SES
SES je vedúci satelitný operátor na svete, ktorého globálny satelitný systém zahŕňa 55 geostacionárnych satelitov. Spoločnosť poskytuje satelitné komunikačné riešenia pre vysielateľov, poskytovateľov multimediálnych, mobilných, telekomunikačných a internetových služieb, ako aj pre vládne organizácie po celom svete.
Pre SES sú dôležité dlhotrvajúce obchodné vzťahy, vysoká kvalita služieb a maximálna profesionalita vo vysielacom odvetví. Kultúrne odlišné regionálne SES tímy sú umiestnené po celom svete a úzko spolupracujú so zákazníkmi, aby splnili ich požiadavky v oblasti poskytovania satelitného prenosu a služieb.
SES (Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) vlastní a prevádzkuje satelitný systém ASTRA. Vlastní tiež podiely v spoločnostiach Ciel v Kanade, Quetzsat v Mexiku a tiež strategický podiel v začínajúcej spoločnosti O3b Networks zameranej na satelitnú infraštruktúru.

O spoločnosti Towercom
Towercom, a.s. je súkromným televíznym a telekomunikačným operátorom so sídlom v Bratislave v Slovenskej republike. Towercom poskytuje služby pre voľne šírené ako aj kódované slovenské a české televízne stanice, mobilných operátorov, etablovaných ako aj alternatívnych telekomunikačných operátorov pevných sietí, štátne inštitúcie, firmy poskytujúce verejné služby a ďalšie podniky. Towercom, a.s. technicky podporuje a úzko spolupracuje s televíznou platformou Skylink na Slovensku ako aj v Českej republike.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:
Daša Tkáčová, Pavel Ďurík
Grayling Slovakia
+ 421 2 5920 1405 / +421 2 5920 1408
dasa.tkacova@grayling.com, pavel.durik@grayling.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.