V Tatrách už fungujú mobilné odberové jednotky na testovanie lyžiarov

VYSOKÉ TATRY, JASNÁ, 18. decembra 2020 (tlacovasprava.sk) – Priamo v lyžiarskych strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso boli už v piatok inštalované mobilné kontajnery pripravovaných odberových miest.

Od budúceho týždňa v nich bude spoločnosť Tatry mountain resorts zabezpečovať antigénové testovanie na COVID-19. Od 14. decembra majú lyžiari ahostia zimných stredísk povinnosť navyše. V rámci prevencie voči šíreniu ochorenia COVID-19 sa pri nástupe do hotela alebo na lanovku musia preukázať potvrdením o negatívnom výsledku testu na uvedené ochorenie nie starším ako 72 hodín.

„Od utorka budúceho týždňa by sme chceli mať v prevádzke vlastné testovacie body v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese a aj v Jasnej. Kým v prípade Vysokých Tatier pôjdeme cestou mobilných kontajnerov, v prípade Jasnej pripravujeme odberné miesto v jednom z objektov priamo na Bielej púti. Cieľom je urobiť maximum pre bezpečnosť lyžovačky a zimných pobytov našich klientov,“ informoval Juraj Chovaňák, riaditeľ marketingu TMR.

Hostia a lyžiari môžu využiť aktuálne 6 testovacích miest v podhorí Vysokých Tatier a 11 na príchode do Jasnej z Liptova alebo Horehronia.

„Zriadenie týchto testovacích bodov nebolo jednoduché. Administratíva, kontajnery, odberné tímy, testy, to všetko si vyžiadalo extrémne nasadenie síl a aj preto sme radi, že sa nám to podarilo zvládnuť v relatívne krátkom čase a už čoskoro budú môcť tieto MOM-y pomôcť s testovaním lyžiarov a návštevníkov hôr,“ doplnil Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry. Presné prevádzkové časy a podrobnejšie informácie o umiestení mobilných odberových miest nájdu hostia na webových stránkach stredísk http://www.jasna.skawww.vt.sk.

Aj napriek zriadeniu testovacích bodov priamo vlyžiarskych strediskách ostáva naďalej v platnosti odporúčanie, aby sa ľudia mieriaci za lyžovačkou alebo pobytmi v horách dali otestovať ešte v mieste trvalého bydliska. „Má to niekoľko výhod – dostanú sa bez zdržiavania na svah alebo na ubytovanie, vyhnú sa možným čakacím dobám, v prípade pozitívneho testu môžu situáciu riešiť ihneď a doma bez komplikácií s cestovaním,“ vysvetľuje Igor Mráz, riaditeľ stredísk TMR na Liptove.

Vysoké Tatry/Tatranská Lomnica. © Foto: Marek Hajkovsky

Hostia a lyžiari môžu využiť aktuálne 6 testovacích miest v podhorí Vysokých Tatier a 11 na príchode do Jasnej z Liptova alebo Horehronia. Oblastné organizácie cestovného ruchu koordinujú i vznik ďalších odberných miest v turistických lokalitách tak, aby boli pripravené už pred sviatkami.

Okrem povinnosti preukázať sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín ostávajú v platnosti aj ďalšie preventívne opatrenia – povinnosť dodržiavať rozostupy, preprava lanovkami len s prekrytím dýchacích ciest, v kabínkovej lanovke môže cestovať len 1 osoba alebo osoby žijúce v jednej domácnosti, opakovaná zvýšená dezinfekcia objektov a zariadení, stravovanie v hoteloch je možné len formou donášky na izbu alebo take away.

Priamo v lyžiarskych strediskách Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso boli už v piatok inštalované mobilné kontajnery pripravovaných odberových miest.

V súčasnosti sú v prevádzke lyžiarske strediská: Jasná (11 zjazdoviek), Štrbské Pleso (3 zjazdovky), Tatranská Lomnica (5 zjazdoviek), v prevádzke je aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a visutá lanovka na Lomnický štít.

Otvorené sú všetky hotely siete TMR hotels v Jasnej a vo Vysokých Tatrách

Kontakt pre médiá:
Marián Galajda
Manažér komunikácie a PR | Marketing Central OVH
marian.galajda@tmr.sk
Tatry mountain resorts a.s.
Demänovská Dolina 72, 03101 Liptovský Mikuláš

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.